W Briańsku w Rosji doszło do pożaru składów ropy i amunicji. W okolicy miasta stwierdzono także uszkodzenie infrastruktury kolejowej.

Jak informują rosyjskie media, w Briańsku przedłużono obowiązywanie wysokiego stopnia zagrożenia terrorystycznego. Miasto znajduje się około 150 km od granicy z Ukrainą.

Rosyjska agencja TASS donosi, że w Briańsku doszło w poniedziałek do pożaru zbiorników paliwa.  Służba prasowa Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie przekazało, że zdarzeniu nadano podwyższoną rangę. Wiadomość o pożarze dotarła do ministerstwa o godz. 2:00 czasu moskiewskiego. Na ukraińskim portalu Siegodnia opublikowano zdjęcia ogromnych słupów dymu unoszących się nad Briańskiem. W sieci pojawiło się również wideo z rzekomej pierwszej eksplozji w składzie ropy.

Ukraińskie media podają, że pożar objął także rosyjski obiekt wojskowy. Według Swobody pożary w Briańsku wybuchły na terenie punktu przeładunkowego firmy Transnieftprodukt i znajdującej się w jego pobliżu złożonej bazy logistycznej Ministerstwa Obrony.

Ponadto w pobliżu Briańska miało dojść do wykolejenia pociągu na skutek uszkodzenia torów. Rosyjskie media podają, że zdarzenie było spowodowane prawdopodobnie podmyciem nasypu kolejowego przez deszcz. Do incydentu doszło w czwartek około 22:45 na odcinku stacji Żukowka-Kletnia. Ruch został już przywrócony.

CZYTAJ TAKŻE: Washington Post: białoruscy dywersanci kolejowi utrudnili rosyjską inwazję na Ukrainę

Kresy.pl / riastrela.ru / svoboda.org / ria.ru

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Poznaniak74
    Poznaniak74 :

    Wstyd dla redakcji że rozpowszechnia „fejki” bowiem to uszkodzenie torów kolejowych miało miejsce na kilka dni przed atakiem i przy granicy z Białorusią. I wy jeszcze chcecie żeby wam za takie „rzetelne” informacje ktoś płacił? Najlepiej zgłoście się do razu do Kaczyńskiego i Morawieckiego…
    https://www.kletnya.info/v-kletnyanskom-rajone-s-relsov-soshel-lokomotiv-foto/
    Ps. I ani słowa o tym że dzisiaj rosyjskie ataki rakietowe praktycznie sparaliżowały ruch kolejowy na Ukrainie o czym poinformował szef ukraińskich kolei Kamyszyn. WSTYD!