W poniedziałek rosyjski wiceminister spraw zagranicznych oświadczył, że Rosja ukończy budowę gazociągu Nord Stream 2 bez względu na ewentualne sankcje ze strony Stanów Zjednoczonych.

Jak powiedział wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Pankin w rozmowie z agencją RIA Nowosti „Jesteśmy przekonani, że mimo presji wywieranej przez USA budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie pomyślnie ukończona. MSZ Rosji zamierza to maksymalnie wspierać”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Słowa rosyjskiego wiceministra to powtórzenie stanowiska Moskwy, która określiła działania USA względem budowy Nord Stream 2 jako przejaw „nieuczciwej konkurencji na europejskim rynku energetycznym”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zgodnie z informacjami podanymi w zeszłym tygodniu przez niemiecki dziennik „Handelsblatt”, USA wprowadzą dodatkowe sankcje, jeżeli Rosja będzie próbowała dokończyć gazociąg na własną rękę. 

Zobacz także: Wizyta Merkel w Moskwie. Niemcy i Rosja za ukończeniem budowy Nord Stream 2.

Jak podaje portal forsal.pl, „W Rosji przypuszcza się, że do ukończenia układania gazociągu koncern Gazprom mógłby wykorzystać należący do niego statek Akademik Czerski”. Rosyjskie media poinformowały w poniedziałek, że statek wypłyną z portu w Nachodka(gdzie był modernizowany) i kieruje się do Singapuru.

Pod koniec roku 2019 została podpisana przez Donalda Trumpa ustawa o budżecie Pentagonu. Przewiduje ona między innymi sankcje wobec firm biorących udział w budowie Nord Stream 2. Zgodnie z informacjami podawanymi przez Gazprom, strona rosyjska da radę ukończyć budowę samodzielnie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z 2640 km długości całego gazociągu do ułożenia pozostało jedynie około 160 km.

Zobacz także: Szwajcarska firma wstrzymuje budowę Nord Stream 2 z powodu amerykańskich sankcji

Handelsblatt / RIA Nowosti / forsal.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz