Rosja oskarżyła Armenię o pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało, że wysłało notę ​​protestacyjną do Armenii.

Jak podała rosyjska, państwowa agencja Ria Nowosti, Rosja oskarżyła Armenię o pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało, że wysłało notę ​​protestacyjną do Armenii.

„W związku z przekazaniem pomocy na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy oraz niedopuszczalnymi oświadczeniami skierowanymi pod adresem Rosji, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Armenii wpłynęła nota protestacyjna” – podało w oświadczeniu rosyjskie MSZ.

Rosja nie określiła treści pomocy, która miała zostać udzielona Siłom Zbrojnym Ukrainy.

2 czerwca podczas roboczej wizyty na Ukrainie wójt okręgu administracyjnego Nor-Nork w Erewaniu Tigran Ter-Margaryan i Ambasador Armenii na Ukrainie Władimir Karapetyan spotkali się z burmistrzem Buczy Anatolijem Fedorukiem.

Podczas spotkania omawiano możliwość nawiązania współpracy pomiędzy gminą Bucza a Nor-Nork. „Jesteśmy dumni z odwagi narodu ukraińskiego i zawsze jesteśmy gotowi wspierać Buczę i inne społeczności dotknięte działaniami wojennymi” – podkreślił na spotkaniu Tigran Ter-Margaryan.

Zobacz też: Armenia grozi opuszczeniem animowanego przez Rosję sojuszu

Kresy.pl/Ria

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply