Rosja: Nowe systemy artyleryjskie na przełomie 2022 i 2023 roku

Produkcja najnowszego rosyjskiego moździerza samobieżnego Floks i samobieżnego działa artyleryjskiego Magnolia może rozpocząć się na przełomie 2022 i 2023 roku, poinformowała agencja Tass powołując się na biuro prasowe producenta broni Uralwagonzawod.

Jak poinformowała agencja Tass powołując się na biuro prasowe producenta broni Uralwagonzawod, produkcja najnowszego rosyjskiego moździerza samobieżnego Floks i samobieżnego działa artyleryjskiego Magnolia może rozpocząć się na przełomie 2022 i 2023 roku.

„Masowa produkcja tych modeli rozpocznie się po zakończeniu prób państwowych na przełomie 2022 i 2023 roku, pod warunkiem, że klient państwowy podejmie odpowiednią decyzję” – podało biuro prasowe.

Obecnie na końcowym etapie wstępnych prób znajdują się prototypy samobieżnego kołowego systemu artyleryjskiego Floks 120 mm oraz działo samobieżne Magnolia kal. 120 mm oparte na dwusekcyjnym gąsienicowym podwoziu pancernym DT-30PM.

Najnowszy samobieżny moździerz Floks 120 mm jest zamontowany na kołowym pojeździe opancerzonym Ural-4320 6×6. Główną cechą nowego samobieżnego systemu artyleryjskiego jest półautomatyczne działo gwintowane, które może strzelać wszystkimi rodzajami pocisków moździerzowych. Broń może być używana jako haubica i moździerz oraz może być używana do bezpośredniego ostrzału.

Samobieżny system artyleryjski Magnolia zamontowany na opancerzonym dwusekcyjnym transporterze gąsienicowym DT-30PM został opracowany przez Centralny Instytut Badawczy Burewestnik w ramach prac badawczo-rozwojowych Nabrosok.

Naczelny dowódca armii rosyjskiej, generał Oleg Saljukow, powiedział w wywiadzie dla gazety Ministerstwa Obrony „Krasnaja Zwezda” w listopadzie 2019 roku, że Rosja kończy prace w ramach eksperymentalnych prac projektowych Nabrosok, aby opracować rodzinę wysoce mobilnego uzbrojenia artyleryjskiego i moździerzowego montowanego na różnych podwoziach. Opracowywane były również  systemy do działania w rejonie Arktyki, które zwiększyłyby mobilność i możliwości ostrzału artylerii.

Zobacz też: Rosjanie prezentują nowe systemy artyleryjskie [+FOTO]

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply