Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że jest gotowe do ożywienia kontaktów z partnerami amerykańskimi ws. rozszerzenia traktatu START i współpracy w Syrii. Resort powołuje się na „porozumienia z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego”, które miały zostać zawarte podczas szczytu Trump-Putin w Helsinkach.

Informację w tej sprawie przekazał we wtorek, dzień po szczycie przywódców USA i Rosji w Helsinkach gen. Igor Konaszenkow, rzecznik rosyjskiego resortu obrony.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

– Rosyjskie ministerstwo obrony jest gotowe do praktycznego wdrożenia porozumień w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego, osiągniętych przez prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, na ich poniedziałkowym szczycie w Helsinkach – powiedział Konaszenkow. Następnie sprecyzował, że chodzi o traktat START:

– Rosyjskie ministerstwo obrony jest gotowe do ożywienia kontaktów z amerykańskimi kolegami, pomiędzy naszymi szefami sztabów i poprzez inne kanały komunikacji, by przedyskutować rozszerzenie Traktatu START, współpracy w Syrii i inne ważne kwestie z zakresu bezpieczeństwa militarnego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak na razie, Biały Dom ani Pentagonu nie skomentowały publicznie tych doniesień.

Przeczytaj: Trump: w pełni wierzę agencjom wywiadu USA, akceptuję ich wnioski ws. ingerencji Rosji w wybory [+VIDEO]

Nowy traktat Stary wszedł w życie 5 lutego 2011. Stany Zjednoczone i Rosja zobowiązały się do ograniczenia liczby swoich głowic nuklearnych dla rozmieszczonych pocisków ICBM i SLBM do łącznie 1550 sztuk.

Czytaj także: Rosja potwierdza swoje zobowiązania wynikające z traktatu New START

TASS / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz