W audycji „Sedno Sprawy” w Radio Plus poseł Robert Winnicki ostrzegał przed niebezpieczeństwami jakie grożą Polsce poprzez Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji – TTIP.

Prezes Ruchu Narodowego i poseł Kukiz ’15 jest jednocześnie wiceprzewodniczącym sejmowej podkomisji do spraw TTIP. Winnicki zastrzegał, że nie należy traktować idei wolnego handlu w kategoriach jedynie słusznej ideologii. Jak zauważył, często bywa on „narzędziem stosowanym przez wyżej rozwinięte państwa po to żeby jeszcze bardziej się rozwinąć i po to by utrwalić pewne niekorzystne relacje Centrum-Peryferie”. Jak dowodził parlamentrzysta nawet w mniejszej skali, to znaczy wspólnego rynku Unii Europejskiej, polska gospodarka stała się strukturalnie podrzędną i uzależnioną wobec gospodarek państw zachodnioeuropejskich.

Winnicki wskazywał też na doświadczenia Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu – NAFTA. „Dwadzieścia lat wolnego handlu w Pólnocnej Ameryce to jeśli chodzi o Meksyk, bo my jestesmy w tej relacji ze Stanami Zjednoczonymi bardziej Meksykiem niż Kanadą […] to jest półtorej miliona gospodarstw rolnych, które zniknęły w Meksyku. To jest rozwój Meksyku, niższy średnio niż innych państw latynowskich” – objaśniał prezes Ruchu Narodowego.

Winnicki zaznaczał, że TTIP wprowadza sądownictwo arbitrażowe w ramach którego wielkie korporacje będą mogły pozywać państwa o odszkodowania w przypadku, gdy uznają iż polityka rządów jest niekorzystna z punktu widzenia ich interesów. Korporacje będą mogły kwestionować państwowe regulacje prawne. Jak ocenił w przypadku podpisania TTIP „Polska traci suwerenność w kolejnym obszarze”.

Winnicki zauważył też, że na wolnym rynku polscy rolnicy, tak jak i rolnicy wielu innych państw europejskich nie wytrzymają starcia z przemysłowymi producentami żywności w USA, którzy zaniżają standardy jej produkcji w porównaniu do Europy. Także poprzez niekontrolowane stosowanie organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).

Dziennikarz pytał czy fakt sprzeciwu Rosji wobec TTIP nie powinien skłaniać Polski do popierania „gospodarczej obecności Stanów Zjednoczonych w Europie”. „Rosja nie jest dzisiaj państwem, które dominuje w Polsce gospodarczo. Nie mamy dominacji hipermarketów rosyjskich, banków rosyjskich, rosyjska spółka nie zarządza nam komunikacją” – odpwiedział Winnicki. „To jest pytanie o to co postrzegamy jako zagrożenie na XXI wiek” – mówił Winnicki – „z mojej perspektywy tym zasadniczym wyzwaniem i zagrożeniem są procesy globalizacyjne”, które prowadzą „do zniszczenia państw narodowych” a nie Rosja. Poseł Kukiz ’15 przypominał, że „bezpieczniejsza Polska, to Polska silna swoją własną gospodarką, ekonomią”.

Winnicki zapowiedział konferencję w Sejmie w sprawie TTIP jaka ma się odbyć 14 kwietnia. Jest ona organizowana przez Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny.

radioplus.pl/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Narodowcy często postrzegani są jako skrajna i nie do zaakceptowania opcja polityczna. Winnicki wydaje się być człowiekiem łagodzacym tą powszechną opinię. :-))) Już któryś temat przez niego podjęty stawia go w całkiem pozytywnym świetle :-))) Z TTIP analogicznie jest jak z ACTA ta sama tajna procedura, wchodzenie kuchennymi drzwiami i giganty amerykańskie zdominują Europę i wyssają co dobre a zostawią zgliszcza. To jest umowa, która ma pozwolić spacyfikować Europę przez firmy amerykańskie a w drugą stronę jakby mniej a nawet mało. Najlepszy przykład to bezwizowy przepływ ludzi nie dla wszystkich państw UE. ponad 50% Europejczyków nic nie wie na temat TTIP , 3% jest tym zainteresowana, reszta nie wie dokładnie co o tym sądzić ;-((((( Czy aby znowu komisarze europejscy nie pchają Europę w objęcia kleszczowe wuja Sama ?? :-((((

  • kojoto
   kojoto :

   Jasne, że dla KODowców polscy patrioci to są faszyści, albo gorzej, ale bardzo cieszy fakt, że wyrastasz ponad swoje środowisko. Jak zwykle, bardzo sensowna wypowiedź Winnickiego. Dzięki tej garstce ludzi dobrej woli z Kukiz15 w sejmie, społeczeństwo dowiaduje się o istotnych sprawach, a nie tylko o pozorowanych walkach PiSuaru z PO i Nowoczesną, które zajmują 95 % czasu w mediach.

   • malkontent
    malkontent :

    Ojjj dzięki ci łaskawco heheheh jaki ty dziś uprzejmy dla mnie hehehe tylko łatkę kodowca mi przypiąłeś 🙂 hehehe powiniem chyba być zawstydzony twoją szczodrobliwością i Marcinek też się podłączył i coś o faszystach heheheh nieśmiało przebąkuje. Kojoto , daj na luzik :-)))) ale nie przyrzekam , że nie nie zripostuję ;-))) heheheh

 2. rawen
  rawen :

  ZRÓDŁO: https://opolczykpl.wordpress.com/2016/03/06/ttip-trojanski-kon-banksterow/

  TTIP – trojański koń banksterów…
  „99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki. Właścicielem farmy jest światowa finansjera.” Właścicielem farmy jest światowa finansjera.”
  .
  “Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa.”
  Mayer Amschel Rothschild

  Najkrócej zdefiniować można by TTIP parafrazą sentencji Amschela Rothschilda – „Pozwólcie mi w Europie zainstalować TTIP a nie dbam o to, kto tworzy jej prawa”. Zachodnie media głównego ścieku służące interesom banksterów przedstawiają TTIP jako coś korzystnego i dobrego dla gospodarki i mieszkaćców jewrounijnych baraków. Prawda jest oczywiście dokładnie odwrotna. Bo co z tego, że – jak głosi zachodni medialny matrix – utworzenie strefy wolnego handlu pomiędzy USraelem a jewrounią przyczyni się do ożywienia gospodarki jewrounii nawet o 120 miliardów € a gospodarki USraela o 100 miliardów €? Takimi liczbami zachodnie media próbują przekonać do TTIP mieszkańców unijnych jewrobaraków. Ważniejszą a przemilczaną przez te żydo-media sprawą jest to (przy założeniu, że owe szacunkowe „dane” nie są zawyżone) – do kogo te zyski trafią? Albo pytając inaczej – czy zwykły mieszkaniec dowolnego unijnego jewrobaraku cokolwiek na TTIP zyska? Odpowiedź na to pytanie brzmi – NIE. On tylko i wyłącznie na tym straci – i to nie tylko finansowo.
  .
  Do TTIP ślepo dąży agenturalna banksterska „komisja jewropejska”, czyli dyktatorski, wybierany ponad głowami mieszkańców, bez ich wiedzy, woli i zgody rząd (a raczej żont) bilderbergowskiej jewrounii:
  „Stanowisko Komisji Europejskiej w tej sprawie jest klarowne: TTIP przyczyni się do wzrostu dynamiki gospodarczej i tworzenia nowych miejsc w pracy zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.”
  http://natemat.pl/153597,porozmawiajmy-o-ttip-komisja-europejska-zacheca-polakow-do-dialogu-ws-umowy-handlowej-ue-i-usa
  .
  TTIPu chce agentka Bilderbergów kancleżyca Merkel: „Niemcy chcą TTIP teraz”.
  http://www.tagesspiegel.de/politik/besuch-bei-jean-claude-juncker-angela-merkel-deutschland-will-ttip-jetzt/11457684.html
  .
  Aż dziw powinien więc ogarniać wszystkich „polskich patryjotów” – zwolenników Kalksteina i rebe Rydzyka, że za TTIPem z tym podejrzanym jewrounijnym i „niemieckim” towarzychem gardłuje ręka w rękę, jak jeden mąż, także jewrosceptyczny rzekomo, niechętny domniemanej „niemieckiej dominacji” w jewrounii (w rzeczywistości Niemcy są jak Polska pod żydowską okupacją) „polski”, „narodowy” i „patriotyczny” żydo-PiS. Za TTIPem gardłował w knessejmie Waszczykowski, gardłuje też Morawiecki, wicepremier żondu Szydły (syn ikony Solidurności Walczącej Kornela M). Wg niego jedną z zasług TTIP będzie likwidacja barier biurokratycznych. Jeśli za owe „bariery” uznamy ochronę środowiska, ochronę zdrowia, obronę praw konsumentów i praw pracowniczych – to Morawiecki ma rzeczywiście rację. Te „biurokratyczne bariery” utrudniają rzeczywiście żądnym maksymalizacji za każdą cenę zysków ponadnarodowym (czytaj żydo-banksterskim) koncernom i korporacjom osiąganie tychże zysków bez oglądania się na cokolwiek. Rzeczywistymi właścicielami owych korporacji – posiadaczami większości ich akcji – jest kilka wiodących banksterskich klanów z Rothschildami i Rockefellerami na czele. I to oni zyskają kolejne miliardy na TTIPie. A Morawiecki junior jest (jak każdy prominentny PiSdzielec) ich podrzędnym płatnym najemnikiem.
  .
  W sieci znaleźć można wiele tekstów przeciwko TTIP – choćby ten na pejsbuku:
  https://pl-pl.facebook.com/TTIPZagrazaDemokracji/posts/410787279094362
  Czy ten w formacie pdf:
  http://www.citizensforeurope.eu/wp-content/uploads/2015/08/2015_02_nr22.pdf
  .
  Z owych dziesięciu powodów przeciwko TTIP naiwny częściowo jest ten nr 9. TTIP nie zagraża „demokracji” zachodniej, bo jej w jewrounii od dawna nie ma. Bo co to za „demokracja”, w której „parlament” jewrounijny nie posiada kompetencji ustawodawczych (jest parodią parlamentaryzmu), a „komisja jewropejska” jest dyktatorskim żondem jewrounijnym, wybieranym za zamkniętymi drzwiami bez udziału i wiedzy jewrounijnego bydełka wyborczego. Natomiast prawdą jest, że TTIP to atak na wolność w wielu jej spektach.
  .
  Pocztą mailową otrzymałem opracowanie autorstwa Jana S dotyczące TTIP. Oto jejgo obszerne fragmenty:
  .
  „TTIP – umowa o wolnym handlu Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi,
  to kolejny krok wielkich tego świata do globalizacji i NWO.
  To nie jest interes nas, obywateli, ale interes korporacji – skutkiem czego będzie wyzysk i zniewolenie całych narodów.
  Wicepremier Morawiecki zaznaczył, że
  „TTIP przyczyni się do wzmocnienia relacji transatlantyckich i pobudzenia gospodarek po obu stronach Atlantyku”.
  Z punktu widzenia Polski, kluczowe znaczenie ma kwestia dostępu polskich małych i średnich przedsiębiorstw do amerykańskiego rynku.
  Obecnie MŚP napotykają szereg barier administracyjnych oraz biurokratycznych i nie mogą wykorzystać w pełni swojego potencjału.
  – czy ten człowiek wie, o czym mówi?
  Jak długo Suweren będzie pozwalał na taką ignorancję.
  Przecież Polskie MŚP mają utrudniony dostępu do polskiego rynku, komu potrzebny jest rynek amerykański?

  Faktycznym celem TTIP jest poszerzenie wpływu korporacji na państwa oraz na decyzje podejmowane przez suwerenne, demokratyczne władze.
  W języku liberalizacji handlu jest takie określenie jak „bariera pozataryfowa” .
  To podstawa do zakwestionowania przez firmę praktycznie każdej państwowej czy unijnej regulacji prawnej i żądania odszkodowania.

  Ale – zdaniem Ministra – umowa TTIP zlikwiduje bariery biurokratyczne.
  Takie stanowisko rodzi pytanie, czy to co się dzieje wokół nas, dzieje się naprawdę, czy to jakis sen?
  Negocjacje w sprawie przyjęcia umowy TTIP są prowadzone są w sposób ściśle tajny z wykluczeniem obywateli,
  a inni zainteresowani (lobbyści baksterów i korporacji) mają szeroki dostęp do dokumentów.
  Porozumienie to ma zawierać niezwykle niebezpieczny dla gospodarki mechanizm rozwiązywania
  sporów pomiędzy państwami członkowskimi UE , a przedsiębiorstwami. System wprowadzi odszkodowania w przypadku,
  gdy zagraniczna firma (amerykańska) uzna iż przepisy w danym państwie członkowskim UE są bardziej restrykcyjne
  niż te w którym znajduje się siedziba firmy. Równość wobec prawa podmiotów gospodarczych jest uzależniona od posiadanej kasy dla prawników, na koszty sądowe i ewentualne odszkodowania.
  Kto skorzysta więc z prawa konkurencji? Ci, których na to stać.
  Czy widzicie tu cień korporacji MONSANTO?

  Polityką firmy Monsanto jest doprowadzenie do stanu, w którym wszystkie produkty spożywcze będą pod kontrolą firmy poprzez uprawy genetycznie modyfikowane!
  Plan Monsanto jest taki, by zniszczyć wszystkie odmiany roślin uprawnych nie będące dziełem Monsanto,
  zmuszając tym samym rolników na całym świecie, aby korzystali tylko z ich genetycznie modyeikowanych nasion.
  Takie działanie przyczyni się do tego, że rolnicy, którzy nie chcieli przyjść do ich owczarni zostaną wypchnięci z rynku.
  Tylko ta firma będzie produkować nasiona (GMO) i pestycydy totalne, niszczące środowisko naturalne.
  Prezydent Obama stwierdził, że:
  „bez względu na to, jak szkodliwe są rośliny GMO Monsanto; bez względu na to, jak wiele zniszczeń sieją w kraju,
  amerykańskie sądy federalne nie mogą powstrzymać korporacji od dalszego rozprzestrzeniania się GMO”.

  Obama podpisał ustawę, która sprawia, że Monsanto jest ponad wszelkimi prawami.
  Przecież to zostanie implementowane do Europy i Polski
  Monsanto wydaje miliardy dolarów na całym świecie wykupując jak najwięcej firm nasiennych,
  w celu całkowitego wymazania potencjalnych rywali i wyeliminowanie żywności ekologicznej z powierzchni ziemi.
  Jeśli TTIP wejdzie w życie, trzeba będzie wpuścić na nasz rynek żywność nafaszerowaną antybiotykami i hormonami stosowanymi w produkcji powszechnie.
  I ze względu na amerykańskie przepisy dot. znakowania żywności nawet nie dowiemy się, że dany produkt zawiera te substancje.
  Pieniądze podatników trafią do zagranicznych korporacji, bo firmy krajowe będą miały mniejszą ochronę prawną niż zagraniczne,
  kolosalne odszkodowania dla zagranicznych korporacji za „utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej”.
  Strona amerykańska przeforsuje rozwiązania z odrzuconej – w wyniku protestów ulicznych – umowy ACTA, co ograniczy dostęp do zasobów sieci Internetu.
  Umowa spotęguje problem własności intelektualnych i dostępu do patentów.
  Edukacja, ochrona zdrowia, dostawy wody, transport – mogą być łakomym kąskiem dla firm z USA, mogą przejąć one część sektora zamówień publicznych.
  Po przyjęciu TTIP staniemy się europejską specjalną strefą ekonomiczną.
  Pojawi się koszmar zatrudniania przez agencje pracy tymczasowej, zmuszanie do samo zatrudnienia,
  brak ochrony w przypadku choroby czy rodzicielstwa.
  Należy zapomnieć o emeryturach, których po prostu nie wypracujemy.
  .
  ISDS (inwestor przeciwko państwu) to mechanizm rozstrzygania sporów na linii państwo-inwestor,
  pozwala firmom ponadnarodowym zaskarżać rządy państw do arbitrażu, a nie do sądu, przy każdym wprowadzeniu przepisów, które ograniczałyby zyski tychże.
  Korporacje wykorzystują ISDS do wysuwania roszczeń wobec państw także z tytułu „pośredniego wywłaszczenia” z przyszłych,
  zakładanych, zysków, a więc z zysków nieistniejących. Jeśli ISDS będzie częścią TTIP, to nie pozbędziemy się go przez dziesiątki a może setki lat.
  Będziemy pod groźbą wypłacania odszkodowań zagranicznym korporacjom – kosztem szkół, szpitali, dróg i kolei w naszym kraju.
  .
  Ucichła sprawa Codex Alimentarius, po wprowadzeniu TTIP będzie obowiązywać w każdym szczególe
  (np. żywność ekologiczna będzie napromieniowywana, by była bezpieczna!),
  Będą wydawane zezwolenia na uprawę warzyw na własne potrzeby.
  Okazuje się, że w mięsie wołowym jest więcej selenu niż przewidują normy, a orzechy włoskie mają właściwości narkotyczne !?
  Codex Alimentarius to już nie jakaś idea – zbiór przepisów – to korporacja mająca swoje prawa i własne organizacje.
  .
  Ponad 2,6 miliona ludzi w Europie domaga się zaprzestania negocjacji w sprawie TTIP.
  W wielu krajach UE zebrano więcej podpisów niż oczekiwano pod oddolną Europejską Inicjatywą Obywatelską (EIO) STOP TTIP:
  Czechy zgromadziły 116 proc. wymaganej liczby, Włochy 113, Austria 628 proc., Wielka Brytania 747 a Niemcy 1684 proc. zakładanego wyniku.
  A Polska śpi (na 5 września mieliśmy 41% wymaganej liczby podpisów).
  Statystyczny „Kowalski” powinien zacząć się nią interesować, ale w naszej przestrzeni dyskursu politycznego
  ważniejsze są sprawy sylwestrowych gwałtów w Niemczech, bolkowych teczek czy marszów zblazowanych KOD-owców.
  Można odnieść wrażenie, że zarówno strona rządząca jak i opozycja grają do tej samej bramki – „zająć małpę bananem”!
  Komisja Europejska zmusi swoich obywateli do zaakceptowania traktatu, o którym nie mogą się niczego dowiedzieć,
  posłowie Parlamentu Europejskiego nie mają tu nic do gadania. Nasza konstytucja stanie się literaturą sf,
  nasz Parlament stanie się zbędny, prawa już będą ustanawiane nie w Brukseli, ale w USraelu.
  TTIP ma zakończyć tę „samowolę” rządów i parlamentów.
  TTIP nie jest w interesie ani narodu amerykańskiego ani narodów europejskich. To jest wielki interes korporacji!

  To będzie koniec świata, jaki znamy.

  AMERYKANSKA STRATEGIA, JAK STWORZYC LEGALNY I EKONOMICZNY SYSTEM
  TTIP to jest coś olbrzymiego .
  To jest końcowa TOTALNA KONTROLE EKONOMICZNA! USA będzie miało ABSOLUTNĄ WŁADZĘ !
  To jest przyszłość wszystkich umów międzynarodowych . To ZMIENI NASZA EKONOMIE JAKA ZNAMY !
  Po II WS , USA była liderem światowej ekonomii .Mogła pisać międzynarodowe prawa dla korzyści amerykańskiego businessu .
  Kiedy Chiny i India połączyły się w WTO , USA miała coraz trudniej wdrażać nowe międzynarodowe decyzje . USA straciło kontrolę .
  USA potrzebowało nowej strategii ,by mieć globalna dominacje . Żeby utrzymać swój amerykański styl , poszli z rozmachem .

  Wymyślili międzynarodowe umowy ..TRZY DUZE T .

  BTTP -11 krajów,
  TTIP ( Europa) ? ,
  TISA– 51 krajów czyli 1. 6 bilonow ludzi , a USA po środku . 2/3 globalnego GEP. …..
  One wszystkie będą negocjowane w sekrecie w imię nas wszystkich !! Nawet wybrani parlamentarzyści NIE WIEDZĄ!!
  DUZE KORPORACJE MAJA absolutny dostęp do wszystkiego !! Narody i nasze rządy nie wiele wiedzą ! TO SA UKLADY TYLKO WIELKICH KORPORACJI !
  Wyłączone są : Brazylia , Rosja , India ,Chiny, Afryka Południowa ( BRICS) jako dołączające ekonomie . To jest nowa geopolityczna wojna , która bierze juz dzisiaj początek .
  USA obawia sie Chin militarnie , wiec teraz uruchamia system ekonomiczny .

  Odłączyli Centralną Amerykę od Brazylii , odłączyli południowo – wschodnia Azje od Chin i Europę odciągają od Azji w kierunku Atlantyku !
  Polecam linki do filmów o systemie TPP, TTIP, TISA.
  https://www.youtube.com/watch?v=Rw7P0RGZQxQ
  http://youtu.be/Rw7P0RGZQxQ

  Poparcie dla TTIP stawia rząd PiS W JEDNYM SZEREGU z Ryszardem PETRU i innymi politycznymi wykonawcami interesu wielkiego kapitałuhttps://opolczykpl.wordpress.com/2016/01/31/no-i-…
  http://youtu.be/Rw7P0RGZQxQ

  https://web.facebook.com/groups/ruch.oburzonych/
  Ktoś fajnie podzielił nas Polaków! Bo jeśli nie popierasz „demokratycznie” wybranych rządów
  i jedynie „patriotycznej” partii PIS-u to jesteś poplecznikiem PO i Nowoczesnej.
  Ale jak można dalej ufać rządowi, który kompletnie ignoruje głos obywateli i niczym somnambulik realizuje interesy światowych korporacji?
  Co można powiedzieć o Wicepremierze, który działa wbrew interesom Narodu, do którego nie dociera głos konstruktywnej krytyki Suwerena?
  Dlaczego rząd nie podejmuje publicznej debaty nad fundamentalnymi sprawami państwa – dobra wspólnego nas, wszystkich Polaków?
  Dlaczego rząd – swoimi działaniało i decyzjami – ciągle dostarcza paliwa dla protestującego KOD-u, co sprawia wrażenie jakby im taka zadyma była na rękę?
  Czy my Polacy będziemy zmuszeni do organizacji alternatywnego państwa podziemnego?

  Współczesna wojna toczy się na wielu frontach. Teczki Bolka czy marsze KOD-u to fałszywe barykady.
  To, co nam naprawdę zagraża to najazd ludów z południa na Europę i Umowa TTIP.
  To wszystko dzieje się z inicjatywy ponad narodowych korporacji, dla których zwykli ludzie są zwierzyną do polowania.
  Możemy pisać petycje i zbierać podpisy pod referendum – dobre i to, bo wzrasta świadomość.
  Ale nie należy oczekiwać, że politycy i rządy do czegoś to zobowiąże. Partie i władza to takie małe firmy na usługach korporacji.
  Jeśli wszyscy nie zbojkotujemy tego SYSTEMU, jeśli nie wykorzystamy instytucji obywatelskiego nieposłuszeństwa,
  to już niedługo wszyscy, nie wyłączając tych, co ten system popierają – staniemy się niewolnikami,
  rodzajem zwierząt hodowanych dla kaprysu światowej, zdemoralizowanej „elyty”!

  Czym jest umowa TTIP i dlaczego powienieneś się jej obawiać?
  Dwuminutowe wyjaśnienie jakie niebezpieczeństwa wiążą się z TTIP.
  Podpisz Europejską Inicjatywę Obywatelską na temat TTIP:
  https://stop-ttip.org/pl/…

  Jan S(…)
  .

  Autorowi odpisałem tak:
  .
  Co do większości tekstu – pełna zgoda.
  Dwa zastrzeżenia:ważniejsze są sprawy sylwestrowych gwałtów w Niemczech
  Nie było żadnych sylwestrowych gwałtów w Kolonii. To medialno-polityczne oszustwo okupanta niemieckiego jewrobaraku. Cel ten sam co w Polsce z Bolkiem czy KODem – odwrócić uwagę Niemców od TTIP – dać im banana – niech walczą z „islamizacją” i „gwałcicielami”.

  To, co nam naprawdę zagraża to najazd ludów z południa na Europę i Umowa TTIP.

  Pierwszy człon – pełna bzdura – po to okupant zainicjował ściąganie uchodźców z „południa” aby durniów w Europie zapędzić na fałszywą barykadę – aby nie myśleli np. o TTIP. To nie uchodźcy z południa nam zagrażają – to jewrounia wspierająca USrael zagraża południowi – niszczy milionom ludzi podstawy egzystencji, urządza u nich krwawe wojny – i dlatego ci ludzie uciekają z ich krajów. Nie róbmy z ofiar sprawców.

  Reszta – pełna zgoda.

  PS

  Podpisywanie jakichkolwiek petycji przeciwko TTIP nic nie da. Bandyci ustąpią tylko przed masowymi protestami na ulicach. ACTA zostały zablokowane właśnie dzięki masowym protestom na ulicach. A nie przez petycje lądujące w koszu lub w sedesie.
  .

  Jak widzimy sprawa TTIP to nie tylko „wolny handel” (marzenie żydowskiego proroka prywatyzacji Ozjasza Goldberga vel JKM). To także bezpośredni wpływ ponadnarodowych żydowskich korporacji na prawodawstwo dotyczące wielu niezwykle istotnych dziedzin życia – ochrona środowiska, ochrona zdrowia, prawa pracownicze, a nawet prawa ludzkie. Jeśli banksterom uda się narzucić jewrounii (i Polsce) ten bandycki pomysł, będzie on oznaczał prawdziwą katastrofę dla mieszkańców. Staną się po prostu ludzkim bydłem roboczym głobalnej lichwy. To będzie prawdziwy, morderczy wyścig szczurów. Ten, jaki mieliśmy do tej pory, to tylko dziecinna zabawa i rozgrzewka przed tym co wraz z TTIP nadejdzie.

  Jan S ma rację – mieszkańców jewrounii i Polski okupant traktuje jak małpę – dał jej banana, a raczej cały pęk bananów, aby nie zauważyła, jak wsadzają ją do ciasnej ponurej klatki TTIP. Największym bananem na skalę jewrounijną jest obecnie oczywiście sprawa uchodźców i nawoływania do”walki” w obronie jewrounii („białej Europy”) przed grożącą jej rzekomo „islamizacją”. Domniemanne gwałty w Kolonii wymyśliła żydo-niemiecka propaganda w sytuacji, gdy antymuzułmańskie marsze Pegidy spowszedniały i przyciągały coraz mniej ludzi, natomiast nasiliły się protesty przeciwko TTIP.
  http://www.zeit.de/wirtschaft/2015-10/ttip-demonstration-berlin-gabriel-ceta
  .
  W ten sposób „sylwestrowe gwałty” spadły Merkel jak z nieba. Identycznie jak 11 września przydał się zbrodniarzowi Bushowi jako pretekst do agresji na Afganistan i Irak. Owe domniemane „gwałty” zepchnęły wszystko inne na bok. Obrona białych kobiet przed pustynnymi brudasami stała się priorytetem. Nawet w Polsce. Małpie dano banana. Dużego i soczystego. W Polsce rolę bananów pełnią obok „wojny z islamizacją katolickiego kraju” Bolek, KOD, obrona demokracji, obrona „polskiego” żondu PiS i inne pierdoły.
  .
  Istotne przy okazji TTIP są sprawy GMO, Monsanto i Codesu Alimetarius. Za zwolnienie Monsanto z wszelkiej odpowiedzialności karnej i postawienie tego ludobójczego koncernu ponad prawem Obama powinien wylądować w pomarańczowym kombinezonie i kajdanach w Guantanamo, wraz z szefami i właścicielami Monsanto. Codex A będzie niszczył wszelką zdrową żywność. A za sprawą TTIP wszelkie zakazy dotyczące GMO istniejące w niektórych jewrounijnych barakach przestaną obowiązywać. Genetycznie manipulowana żywność powoduje najpóźniej od drugiego pokolenia masową bezpłodność i ogromny wzrost nowotworów. To nie są domysły i spekulacje, a wyniki wielu eksperymentów na zwierzętach. Depopulacja nie będzie wyglądała tak, że bandyci będą do nas strzelać. Nie. Oni większość z nas wytrują żywnością (i „medycyną”). Ale ostateczny cel depopulacji osiągną przede wszystkim – za sprawą GMO – masową bezpłodnością, zwłaszcza u kobiet. Bo to ich bezpłodność stanowić będzie „wąskie gardło” przyrostu naturalnego. Podam tutaj przykład – jeśli na jakiejś wyspie żyje sto płodnych kobiet i ledwie kilku płodnych mężczyn (szczęśliwcy czy pechowcy?) przyrost ludności może tam wynieść ok. stu noworodków rocznie. A na wyspie, gdzie żyje sto kobiet i stu mężczyzn, ale 95 % kobiet jest bezpłodnych, przyrost mieszkańców wynosić będzie ok. 5 noworodków rocznie. Jak widzimy – ilość płodnych kobiet jest tu decydująca. Ilość płodnych mężczyzn dla utrzymania gatunku jest dużo mniej istotna. Po osiągnięciu zaplanowanej ilości ludzkiego bydła roboczego władcy świata powrócą do normalnej żywności, ale rozmnażanie się niewolników będzie surowo kontrolowane i reglamentowane.
  .
  Narzucając jewrounii TTIP bandyci banksterzy na jednym ogniu upieką kilka pieczeni:
  .
  – TTIP będzie faktyczną likwidacją resztek wątpiwej suwerenności państw narodowych jewrounii. Bo co to za „państwo narodowe”, któremu prawo narzucają obce koncerny, będące jednocześnie monopolistą gospodarczym. „Rządy” i „parlamenty” jewrounijnych baraków będą w ramach TTIP już tylko żałosną maskaradą imitującą narodowe państwa i demokrację.
  .
  – TTIP pozbawi mieszkańców jewrounijnych baraków resztek przepisów dotyczących ochrony środowiska, ochrony zdrowia, opieki socjalnej i ochrony praw pracowniczych.
  .
  – Mieszkańcy jewrounijnych baraków staną się niewolnikami żydowskich korporacji. Zostaną zapędzeni do morderczego wyścigu szczurów, którego warunki ustala światowa lichwa.
  .
  – Nic nie będzie stało już na drodze do depopulacji ludności przy pomocy GMO i Codexu Alimentarius wspomaganych big pharmą i szczepionkami oraz chemtreilsem.
  .
  – Dzięki TTIP właściciele korporacji będą jeszce bardziej bogaci i wykupią za bezscen wszystko od zadłużonych jewrobaraków. Mieszkańcy zaś zostaną wywłaszczeni ze wszystkiego. Nawet z praw ludzkich i obywatelski. Jedyne co będą posiadać – to obowiązki.
  .
  Jest oczywiste, że wszystkich restrykcji związanych z TTIP okupant nie wprowadzi gwałtownie i jednorazowo. On zna naturę ludzką i wie, że ludziom trzeba dać czas na przyzwyczajanie się do stopniowo pogarszających się warunków życia i pracy. Tak więc wprowadzanie restrykcji rozłożone będzie na lat nawet kilkanaście. Okupant chce w ten sposób uniknąć masowych, gwałtownych, spontanicznych, wielomilionowych protestów na ulicach. Bo to jest jedyna rzecz, której naprawdę się boi. Tylko wielomilionowe rzesze na ulicach są w stanie zmusić okupanta żydo-zachodu do ustępstw. Tak było z udaremnionym projektem o nazwie ACTA. Okupant wycofał się z niego z powodu masowych protestów ulicznych. Podpisywanie petycji natomiast niczego nie da. Okupant je zignoruje, jak zignorował setki czy nawet tysiące poprzednich petycji. On ustępuje jedynie przed potężnym tłumem.
  .
  Czy mieszkańcy jewrounijnych baraków wyjdą milionami na ulice? Nie wiem. Przy czym nie wystarczy jednorazowy protest. Protestować trzeba dzień w dzień, milionami – do skutku. Protest w Berlinie z października 2015 (250 tys. uczestników) cieszy. Ale dlaczego był tylko jednorazowy? To jest stanowczo za mało. Czy masowo zaprotestują Polacy – tym bardziej nie wiem. Przeciwko domniemanej „islamizacji” Polski okupantowi za pośrednictwem prowokatorów udało się wyciągać na ulice tysiące ludzi. W idiotycznej „wojnie o demokrację” pomiędzy PO (KODem) a PiSem (bratnie kibuce grające w tej samej drużynie) okupant wyciągał na ulice dziesiątki tysięcy. To samo w obronie „polskiego” żondu żydo-PiS. A w proteście przeciwko TTIP uczestniczyło w Warszawie ledwo ok. 300 osób.
  .
  TTIP protest Warszawa
  .
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1423431,Protest-przeciwko-umowie-o-transatlantyckim-partnerstwie-handlowoinwestycyjnym
  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ok-300-osob-protestowalo-w-warszawie-przeciw-ttip,534615.html
  .
  A tam powinno być co najmniej 300 tysięcy osób. Nie wróży to Polsce nic dobrego. Jak widać, sami nie potrafimy się zorganizować, skrzyknąć i masowo wyjść na ulicę. Tylko prowokatorzy okupanta potrafią wyciągnąć na ulicę wielotysięczne tłumy użytecznych idiotów.
  .
  Dlaczego tak mało Polaków protestuje przeciwko TTIP? Odpowiedź na to pytanie prawdopodobnie jest taka – zbyt wiele bananów okupant rzucił małpie. I jest ona nimi zbyt zajęta, aby myśleć o klatce TTIP, do której ją wsadzają.
  .
  Czy jest jakaś szansa na ocknięcie się Polaków z letargu? Czy małpa zrozumie podstęp z bananami i je odrzuci?
  .
  Czas pokaże!
  .
  .
  opolczyk
  .
  .
  PS
  .
  Na koniec jeszcze jedna sprawa związana pośrednio z TTIP, dotycząca pseudosłowiańskiego Czesława Białczyńskiego. Już w 2014 roku proklamował on rok 2015 jako rok „Wielkiej Zmiany”. Pisał o niej wielokrotnie, a zwycięstwa w farsach wyborczych najpierw Dódy Obłudy a potem żydo-PiSu każdorazowo okrzykiwał tą właśnie „Wielką Zmianą”.
  https://bialczynski.wordpress.com/2015/10/26/26-10-2015-pelnia-i-wielka-zmiana-w-polsce/
  .
  Z ust mu nie schodzi od ponad roku nie tylko owa domniemana „Wielka Zmiana”. Ciągle gloryfikuje on od czasów jewromajdanu bandycką juntę kijowską i banderowców mordujących Rosjan w Donbasie. Zwie ich „Wolnymi Ludźmi”. No i wściekle szczuje na Rosję. Jeśli Polacy się nie ockną i okupant za pomocą żydoPiSu narzuci nam TTIP, owa białczyńska „Wielka Zmiana” okaże się Wielkim Oszustwem i zakończy Wielkim Skowytem „Wolnego Człowieka” Białczyńskiego – małpy uwięzionej w klatce TTIP. I już bez bananów.
  Szkoda mi tylko czytaczy tego piewcy „Wielkiej Zmiany” i nadjordańskiej pseudo-„Słowiańszczyzny”, dezinformatora, demagoga i zwykłego publicystycznego oszusta. Naiwnych ludzi prowadzi na manowce.
  .