„Rosyjska Flota Bałtycka monitoruje ruchy niszczyciela pocisków kierowanych USS Ross, który wpłynął na Morze Bałtyckie 13 września” – poinformował w poniedziałek rosyjski resort obrony.

Resort obrony Federacji Rosyjskiej poinformował w poniedziałek, ze siły Floty Bałtyckiej monitorują ruchy niszczyciela pocisków kierowanych USS Ross, który wpłynął 13 września na wody Morza Bałtyckiego – podaje agencja „Tass”.

„Siły Floty Bałtyckiej nieustannie śledzą ruchy niszczyciela pocisków kierowanych USS Ross Marynarki Wojennej USA, który wpłynął na wody Morza Bałtyckiego 13 września 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja „Tass” przypomina, że 7 września grupa okrętów bojowych NATO dowodzona przez niszczyciel USS Ross wpłynęła na Morze Barentsa, gdzie także była monitorowana przez rosyjskie okręty.

„Ross” jest niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke. Oryginalnie okręty te projektowane były do zwalczania radzieckich samolotów, pocisków manewrujących oraz okrętów podwodnych. W efekcie powstała konstrukcja której przeznaczeniem jest prowadzenie operacji obrony przestrzeni powietrznej, zwalczania okrętów podwodnych i nawodnych oraz operacji uderzeniowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W 2015 r. „Ross” wraz z fregatą „Hetman Sahajdaczny” przeprowadził dwudniowe ćwiczenia na wodach międzynarodowych Morza Czarnego. Doszło wówczas do incydentu medialnego – według Rosjan dwa bombowce Su-24 „przepędziły” okręt, który ich zdaniem podpłynął zbyt blisko Krymu. Amerykanie twierdzili natomiast, że samoloty nie zrobiły na nich żadnego wrażenia i opublikowali zdjęcia z manewrów. Rok później „Ross” wraz z okrętem desantowym LSD41 Whitby Island wziął udział w międzynarodowych manewrach Sea Breeze, podczas których na kilka dni zawitał do Odessy. Natomiast w kwietniu 2019 r. niszczyciel wpłynął do rumuńskich portów w Konstancy i Warnie.

W 2019 i 2020 roku niszczyciel wpływał na wody Morza Czarnego. Wspomniane fakty były szeroko komentowane przez media.

Zobacz także: Amerykański niszczyciel wypłynął na Morze Czarne

tass.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz