Przez stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) każdy z nas może zgłosić informację o porzuconych odpadach, niebezpiecznych czy komunalnych – oświadczył we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Ozdoba przekazał informacje dotyczące nowej funkcjonalności strony Inspektoratu. Podkreślił, że za jej pośrednictwem można już zgłosić interwencję dotyczącą nieprawidłowości w gospodarce odpadowej. W konferencji uczestniczył także p.o. GIOŚ Marek Chibowski, który zaapelował do mediów o przekazanie informacji o możliwości zgłaszania informacji o porzuconych odpadach. „Jeżeli idziemy do lasu na spacer, widzimy porzucone odpady (…) zgłośmy to! Profilaktyka i prewencja jest dużo tańsza niż potem podejmowanie działań i dokonywanie utylizacji.” – powiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Nielegalne składował odpady w lesie, dostał mandat 500 zł. W niektórych miejscowościahc więcej kosztuje wywóz śmieci

Zgłoszenia można dokonać przez stronę gios.gov.pl, klikając ikonę „Zgłoś interwencję”. Ikona jest dobrze widoczna,  podświetlona na czerwono i oznaczona wykrzyknikiem. Kieruje ona do formularza zgłoszenia, gdzie mamy do wyboru kilka kategorii. Ozdoba wyjaśnił, że formularz umożliwia zgłoszenie do Inspekcji m.in. nielegalnie składowanych odpadów niebezpiecznych, komunalnych oraz podpaleń związanych z gospodarką odpadową.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W formularzu znajduje się miejsce na dane zgłaszającego. Nie trzeba ich jednak wpisywać – podkreślono w czasie konferencji.

Zobacz także: Tagesspiegel: Niemiecka „mafia śmieciowa” wywozi odpady do Polski

gios.gov.pl / portalkomunalny.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz