29 czerwca samochody Lasów Państwowych trafiły do leśników służących w ukraińskiej armii. Siedemnaście nowo przekazanych wozów jest odpowiednio przystosowanych pod względem technicznym do trudnych warunków panujących podczas działań wojennych.

Jak poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska, 29 czerwca samochody Lasów Państwowych trafiły do leśników służących w ukraińskiej armii. Siedemnaście nowo przekazanych wozów jest odpowiednio przystosowanych pod względem technicznym do trudnych warunków panujących podczas działań wojennych.

„Od wybuchu konfliktu zbrojnego solidaryzujemy się z naszym wschodnim sąsiadem, który nieprzerwanie znajduje się w niezwykle trudnej sytuacji, broniąc swojej niepodległości” – podkreślił wiceminister Edward Siarka, podczas briefingu zorganizowanego z okazji przekazania samochodów na rzecz Ukrainy, który miał miejsce w siedzibie Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski.

Jak informowaliśmy wcześniej, Walerij Załużny, Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, zamieścił w piątek na swoim Facebooku nagranie ze strzelania polskiej samobieżnej haubicy „Krab” na froncie wojny rosysjko-ukraińskiej.

„Nikogo nie zaatakowaliśmy. Chronimy naszych. Jesteśmy pierwszą armią pokoju. W ochronie pokoju na Ukrainie i w całej Europie pomaga nam broń, amunicja i sprzęt dostarczony przez kraje partnerskie” – napisał w komunikacie.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz