Kolejny nielegalny magazyn odpadów budowlanych został wykryty w Brandenburgii. Zdaniem policji azbest, tworzywa sztuczne i gruz były wywożone za Odrę. „Der Tagesspiegel” pisze o Polsce, jako o celu „mafii śmieciowej”.

Wysypisko znajdowało się w dawnej kopalni żwiru w Beeskow we wschodnich Niemczech, w pobliżu granicy z Polską. 29-letni mieszkaniec Berlina został zatrzymany pod zarzutem nielegalnego wywożenia odpadów. Został zatrzymany na gorącym uczynku, w czasie przyjmowania zlecenia. Zdaniem niemieckich śledczych, odpady z tego wysypiska były wywożone do Polski – napisał „Der Tagesspiegel” w czwartek.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Medium podkreśla, że nielegalny wywóz śmieci jest bardzo dochodowy. Zajmują się nim zorganizowane grupy przestępcze. Ponad sto nielegalnych wysypisk wykryto do tej pory na terenie Brandenburgii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na terenie dawnej kopali trwają od wtorku czynności wyjaśniające. Prowadzi je 50 funkcjonariuszy z pomocą drona.

Niemiecki urząd ochrony środowiska uważa, że odpady z wysypiska bez stosownych pozwoleń wywożone były do Polski. „Mafia śmieciowa” ma coraz chętniej wywozić odpady do Polski.

Na łamach naszego portalu wielokrotnie pisaliśmy o procederze wywozu nielegalnych odpadów do Polski.

Przypomnijmy, że na początku czerwca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali nielegalny transport 25 ton odpadów. W naczepie tira, który wjechał z Niemiec do Polski, znajdowały się złom, gruz budowlany oraz tworzywa sztuczne.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lutym bieżącego roku KAS zatrzymała 2 nielegalne transporty odpadów z Niemiec do Polski – 24 ton złomu i 16 ton używanej odzieży.

Także w październiku i listopadzie ubiegłego roku, KAS zatrzymywała nielegalne transporty odpadów z Niemiec, Francji i Austrii.

Zobacz także: NIK o kontroli odpadów wwożonych z Ukrainy: „nieskuteczna i nieszczelna”

tagesspiegel.de / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz