Reprezentacja Ukrainy rozegra mecze „domowe” w Polsce

Ołeksandr Petrakow, trener reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej, poinformował w piątkowym wywiadzie, że mecze „domowe” jego kadry z Irlandią i Armenią zostaną rozegrane w Polsce.

Ołeksandr Petrakow, selekcjoner ukraińskiej reprezentacji piłkarskiej poinformował, że jego kadra dwa mecze Ligi Narodów rozegra na terenie Polski. Poinformował o tym podczas piątkowej konferencji prasowej odpowiadając na pytanie dziennikarza: Wciąż pojawiają się pytania dotyczące czerwcowych meczów „u siebie” w Lidze Narodów z Irlandią i Armenią. Powiedz mi, czy granie ich w Polsce to inicjatywa sztabu szkoleniowego?”

„Jest to inicjatywa prezydenta UAF Andrija Pawelko w sytuacji, gdy ze względu na stan wojenny nie będzie można rozgrywać tych meczów na Ukrainie. Rozmawiał z szefem PZPN”.

„Zgodziłem się. Polska jest dla mnie fortecą! W 2019 roku zagraliśmy tam w Łodzi w finale mistrzostw świata (do lat 20). Możemy grać nawet na tych samych stadionach, a Ukraińcy przyjdą nas wesprzeć”.

Przypomnijmy, że w związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie rozegrała barażowego meczu z reprezentacją Rosji.

„To jedyna słuszna decyzja” – czytamy.

Wcześniej we wspólnym oświadczeniu, federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech potępiły agresję Rosji na Ukrainę.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz