Bank of England ogłosił w środę obniżkę stóp procentowych do najniższego poziomu w historii. Działanie to ma pomóc ożywić brytyjską gospodarkę w obliczu skutków ekonomicznych pandemii koronawirusa.

Kierownictwo banku odgrywającego rolę brytyjskiego banku centralnego obniżyło główną stawkę stóp procentowych z 0.75 proc. co 0.25 proc. Bank of England chce także przeznaczyć dodatkowe fundusze na pożyczki dla innych banków by mogły rozszerzyć swoją akcję kredytową. Ma to pobudzić koniunkturę umożliwiając przedsiębiorstwom na pozyskiwanie kapitału w obliczu zmniejszania aktywności gospodarczej związanej z komplikacjami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zarządzający Bank of England Mark Carney stwierdził, że zauważono znaczny spadek wymiany, szczególnie sprzedaży dóbr nie pierwszej potrzeby. Carney uznał, że wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii obniży się ale nie oszacował jaka będzie skala spowolnienia wywołanego przez pandemię. Zwrócił uwagę na przykład Chin dla których również oblicza się spadek dynamiki rozwoju gospodarczego.

Ostatni raz antykryzysowe obniżenie stóp procentowych miało miejsce w Londynie w październiku 2008 r. po wybuchu kryzysy finansowego w USA, który następnie rozlał się na cały świat. Jednak Carney przekonywał, że komplikacje ekonomiczne spowodowane przez szerzenie się koronawirusa nie spowodują kryzysu porównywalnego do tego jaki wybuchnął 12 lat temu.

W Wielkiej Brytanii odnotowano dotychczas 382 przypadki zarażenia koronawirusem i sześć ofiar śmiertelnych spowodowanych chorobą wywoływaną przez tego wirusa. Mimo dużej liczby zarażonych Wielka Brytania została wyłączona z zakazu podróży z Europy do USA ogłoszonego w środę w przez prezydenta Donalda Truumpa.

bbc.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz