Zełenski zaprosił papieża Franciszka na Ukrainę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas sobotniej audiencji u papieża Franciszka zaprosił Ojca Świętego na Ukrainę – poinformowało w sobotę biuro prezydenta.

Audiencja prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i pierwszej damy Ołeny Zełenskiej u papieża Franciszka miała miejsce w Watykanie. Prezydent zaprosił Ojca Świętego na Ukrainę i podkreślił, że może odegrać on ważną rolę w przywróceniu Ukrainie pokoju.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek: Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender

Po audiencji Zełenski powiedział, że rozmowa toczyła się głównie o pokoju. Papież nazwał mnie nawet „Prezydentem pokoju” – taki jest mój obraz w Europie w tej chwili – przekonywał ukraiński prezydent. Podczas audiencji przedyskutowano także temat ochrony środowiska oraz inicjatyw humanitarnych mających na celu ochronę dzieci. Zełenski wyraził swoją wdzięczność za inicjatywę „Papież dla Ukrainy”, która pomogła 900 000 Ukraińców, którzy ucierpieli w Donbasie. 

Zełenski zaznaczył, że bardzo ważne jest, że spotkanie z papieżem miało miejsce dwa miesiące po paryskim szczycie „czwórki normandzkiej” i przed zaplanowanym spotkaniem w Berlinie. Poprosiłem papieża Franciszka, aby pomógł w uwolnieniu Ukraińców przetrzymywanych w Donbasie, na Krymie i w Rosji – powiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Zełenski: Polska odnowi pomnik OUN-UPA w Monastyrzu

Prezydent Ukrainy podkreślił, że ukraińskie kościoły odgrywają niezwykle ważną rolę w szerzeniu prawdy i rozwoju społeczeństwa. Zaprosił także Ojca Świętego na Ukrainę, gdzie cieszy się „ekstremalnie wysokim poparciem i zaufaniem”.

Zaprosiłem go (papieża) na Ukrainę. Jestem pewien, że będzie na Ukrainie – nie tylko w stolicy. Powiedziałem, że aby w pełni zrozumieć, co dzieje się na wschodzie, trzeba przyjechać na wschód – podsumował Zełenski.

Podczas otwartej części audiencji w papieskiej bibliotece, papież wręczył przywódcy Ukrainy pamiątkowy medal, przedstawiający wizerunek Marcina z Tours – świętego Kościoła katolickiego i prawosławia. Franciszek powiedział: Święty Marcin z Tours pomagał potrzebującym siłą miłości i tego życzę waszemu narodowi, który doświadcza wojny (…) Pragnę, by święty Marcin chronił pański kraj.

Kresy.pl/president.gov.ua/misyjne.pl 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz