Nieznani sprawcy rzucili butelką z płynem zapalającym w witrynę sklepu firmy Roshen należącej do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. To już trzeci taki przypadek w ostatnim czasie w ukraińskiej stolicy.

O incydencie napisało w środę Espreso. Około godziny 21. dwóch mężczyzn zaatakowało sklep mieszczący się na Placu Darnickim w Kijowie. Rzucony przez nich „koktajl Mołotowa” rozbił się na witrynie sklepu, w związku z czym ogień nie przedostał się do środka. Nikomu nic się nie stało. W momencie ataku placówka była zamknięta. Wkrótce na miejscu pojawiła się policja.

Była to już trzecia w ostatnim czasie próba podpalenia w Kijowie sklepu firmowego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją wyrobów cukierniczych, należącego do prezydenta-oligarchy Petra Poroszenki. 17. marca próbowano podpalić sklep Roshen na Prospekcie Obołońskim. Podpalacze oblali budynek łatwopalną cieczą i podpalili. Ogień uszkodził fragment fasady. Dzień później na Chreszczatyku – reprezentacyjnej alei Kijowa – rzucono w sklep firmy Poroszenki butelką z płynem zapalającym. Sprawcą tego czynu okazał się 53-letni mieszkaniec Kijowa podejrzewany o przynależność do jednej z „organizacji ekstremistycznych”. Mężczyzna został zatrzymany. Poniżej zamieszczamy wideo pokazujące pożar wywołany tym atakiem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że na Ukrainie trwa kampania wyborcza przed zaplanowaną na 31. marca pierwszą turą wyborów prezydenckich. Według najnowszego sondażu pracowni socjologicznej Rating największe szanse na zostanie głową państwa ukraińskiego ma komik Wołodymyr Zełenski, na którego chce głosować prawie 25 proc. respondentów. Drugie miejsce zajęła była premier i liderka partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko, z poparciem 18,8 proc. badanych. Dopiero na trzecim miejscu jest urzędujący prezydent Petro Poroszenko (17,4 proc.).

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: „azowcy” po raz kolejny próbowali zakłócić wiec Poroszenki [+VIDEO]

Kresy.pl / Espreso / Zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz