Ukraińscy nacjonaliści zablokują rosyjskie placówki dyplomatyczne w dniu wyborów w Rosji

Ukraińscy nacjonaliści nie chcą dopuścić do przeprowadzenia wyborów prezydenta Rosji w rosyjskich placówkach dyplomatycznych na Ukrainie.

Ukraińskie nacjonalistyczne partie Swoboda, Prawy Sektor i Korpus Narodowy zapowiedziały w czwartek blokowanie rosyjskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie w dniu wyborów prezydenckich w Rosji 18. marca br. Nacjonaliści chcą w ten sposób uniemożliwić przeprowadzenie wyborów na terytorium Ukrainy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

PRZECZYTAJ: Kijów: ukraińscy nacjonaliści nie dopuścili do przeprowadzenia dyktanda z języka rosyjskiego

Jak napisano w komunikacie Swobody, blokada ma m.in. związek z wyznaczeniem dnia wyborów na dzień czwartej rocznicy aneksji Krymu. „W ten dzień w dyplomatycznych przedstawicielstwach państwa-agresora na Ukrainie (w Kijowie, Charkowie, Odessie i we Lwowie) od godz.8 do 20 Moskwa planuje przeprowadzić głosowanie, a ludzie z paszportami RF, którzy tymczasowo przebywają na Ukrainie – wziąć udział w tej farsie”. – napisała Swoboda.

PRZECZYTAJ: Lider OUN zapowiedział kontynuację pogromów rosyjskich placówek w Kijowie

Ukraińskim nacjonalistom nie podoba się organizacja głosowania na Krymie, który uważają za część Ukrainy, a także, jak twierdzą, na Donbasie. „Właśnie dlatego ukraińscy nacjonaliści nie dopuszczą do głosowania na prezydenta Moskowii na Ukrainie”. – napisano w komunikacie. – „Na kremlowskich wyborców będą czekać zablokowane budynki i +korytarz hańby+” – zagrożono.

PRZECZYTAJ: Rosyjska ambasada w Kijowie obrzucana koktajlami Mołotowa

W oświadczeniu wezwano także Ukraińców do przyłączenia się do akcji aktywistów nacjonalistycznych partii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy nacjonaliści pikietowali polskie placówki dyplomatyczne

Kresy.pl / svoboda.org.ua

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz