Brytyjskie media podały w czwartek informację o możliwych reakcji rządu w Londynie na niedzielny atak na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala.

Dziennik “Telegraph” przekazał, że brytyjski rząd rozważa m.in. wydalenie rosyjskiego ambasadora z Wielkiej Brytanii. Zaznaczył, że w przypadku potwierdzenia udziału Rosji w próbie zabójstwa Skripala może nieść za sobą poważne skutki dyplomatyczne.

Szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson oświadczył, że jeśli to (atak na Skripala) okaże się w jakikolwiek sposób skutkiem wrogiej aktywności innego rządu lub będzie inspirowane przez inny rząd, to obywatele tego kraju mogą być pewni, że Wielka Brytania stanowczo odpowie na te działania.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka Brytania: były szpieg w stanie krytycznym po zatruciu nieznaną substancją, Kreml reaguje

O konsekwencjach ataku na byłego szpiega pisze również “Daily Mirror”, który stwierdził, że rozpoczęto prace nad powstaniem tajnej listy rosyjskich dyplomatów i szpiegów, musieliby opuścić kraj.

“The Times” dodaje, że z powodu rosnącej krytyki Kremla książę William, który jest honorowym prezesem brytyjskiej federacji piłkarskiej, miał wykluczyć wyjazd na czerwcowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji.

Brytyjskie media donoszą również o najnowszych spekulacjach dotyczących przebiegu ataku. Według dziennikarzy śledczych Timesa mogło dojść użycia sprayu lub rozpuszczalnych tabletek, które mogły być dorzucone do napoju.

Z kolei tabloid “The Sun” podał, że śledczy stwierdzili, że użytą w ataku substancję przygotowano w profesjonalnym laboratorium przez osobę z doskonałą wiedzą o broni chemicznej.

Kresy.pl / interia.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jwu
    jwu :

    Słuchałem wypowiedzi byłego szpiega ,który jawnie mówił o angolskiej prowokacji.Bo wg.niego jest niepisana umowa pomiędzy wywiadami ,że szpiegów z wymiany nie rusza się.Ciekawe ,jakby doszło do zatrucia szpiega ,który powrócił po wymianie do Rosji z Anglii.Czy ktoś na Świecie uwierzyłby w działania angoli?