Ponad 400 funkcjonariuszy ukraińskiej Policji Narodowej odsunięto od służby, ponieważ nie zaszczepili się przeciw COVID-19. Odsunięci od służby nie otrzymują wygrodzenia.

Jak podała we wtorek agencja prasowa Ukrinform, o odsunięciu niezaszczepionych funkcjonariuszy od służby poinformował na briefingu prasowym szef Policji Narodowej Ihor Kłymenko. Według niego na całej Ukrainie postąpiono tak z 405 osobami. „Są niezaszczepieni i narażają na niebezpieczeństwo innych pracowników” – uważa Kłymenko.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Komendant ukraińskiej policji powiedział również, że w jego formacji chorych na COVID-19 jest 2,5 tys. osób. Jednocześnie prawie 95% pracowników Policji Narodowej zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

Portal Zaxid.net podaje, że od 8 listopada br. zgodnie z rozporządzeniem ukraińskiego rządu na Ukrainie rozpoczęto odsuwanie od pracy niezaszczepionych urzędników i pracowników oświaty. Za czas odsunięcia od pracy nie przysługuje im wynagrodzenie.

Jak podawaliśmy, w ubiegłą środę kilkaset osób zablokowało ruch w centrum Kijowa w proteście przeciwko restrykcjom związanym z koronawirusem i obowiązkowym szczepieniom dla urzędników państwowych, które rząd wprowadził w celu powstrzymania nowych infekcji.

Szczepienia stały się obowiązkowe dla niektórych pracowników państwowych, a w strefach „czerwonej” strefy, w tym w Kijowie, tylko osoby zaszczepione lub z ujemnym wynikiem testu na COVID mogą wejść do restauracji, siłowni i transportu publicznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Media: w Polsce testowana jest ukraińska szczepionka przeciw COVID-19

Kresy.pl / ukrinform.ua

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz