W pobliżu wsi Kraśnik w rejonie wierchowińskim na Ukrainie pojazd z ponad 20 turystami wpadł do rzeki Czarny Czeremosz. Zginęły 3 osoby, trwają poszukiwania jednej osoby. Według wstępnych danych ukraińskich władz pojazdem jechali obywatele Białorusi.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed południem. W ukraińskich Karpatach w pobliżu wsi Kraśnik z niewiadomych przyczyn ciężarówka przewożąca turystów zsunęła się z 40-metrowej skarpy do rzeki. Na miejsce wezwano ratowników Państwowej Służby Ukrainy do Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS). W akcji ratunkowej brało udział 21 pojazdów i 76 ratowników.

Według ukraińskiej policji ciężarówką GAZ-66 poruszały się 24 osoby – 23 turystów i kierowca. Państwowa Służba Ukrainy do Sytuacji Nadzwyczajnych podaje, że pojazdem jechały 23 osoby. Szesnaście osób samodzielnie wydostało się z ciężarówki; 3 osoby wydobyli ratownicy – trafiły one do szpitala. Ratownicy przy pomocy wyciągarki postawili ciężarówkę na koła. W pojeździe znaleziono ciała trzech zabitych – kierownika wycieczki oraz dwóch kobiet. Jedna osoba jest uznawana za zaginioną, trwają jej poszukiwania.

Wstępnie wiadomo, że GAZ-em podróżowali turyści z Białorusi mający odbyć spływ rzeką Czarny Czeremosz. Na jednym ze zdjęć opublikowanych przez DSNS widać, że ciężarówka ma ukraińskie tablice rejestracyjne. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek ukraińskiego autobusu – zarzuty dla kierowcy

Kresy.pl / dsns.gov.ua / if.npu.gov.ua / Ukrinform
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz