Rząd Ukrainy po raz kolejny wypłaci zapomogi rodzinom zabitych oraz poszkodowanym w czasie protestów na kijowskim Majdanie.

Rada Ministrów Ukrainy podjęła na posiedzeniu w czwartek decyzję o przyznaniu pomocy socjalnej w wysokości 294 mln hrywien (równowartość 36 mln złotych) rodzinom zabitych oraz poszkodowanym w czasie protestów na kijowskim Majdanie na przełomie 2013 i 2014 roku.

Jak mówił podczas posiedzenia rządu premier Wołodymyr Hrojsman, pomoc poszkodowanym podczas „Rewolucji Godności”, jak na Ukrainie nazywa się wydarzenia na Majdanie, to „moralny obowiązek”.

Informując o decyzji rządu portal zaxid.net przypomniał, że ukraińskie państwo wspiera finansowo rodziny „majdanowców” już od 2014 roku. Na początku 2017 roku rząd podjął decyzję o podwojeniu wysokości jednorazowych wypłat i powiązaniu ich z wysokością minimum socjalnego dla osób zdolnych do pracy (obecnie 1762 hrywny, około 220 złotych). Rodzinom zabitych wypłacono wówczas 200-krotność tej kwoty, ciężko rannym – 100-krotność. Średnio ranni otrzymali 50-krotność minimum socjalnego a lekko ranni – 15-krotność.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

Kresy.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz