Rząd Ukrainy po raz kolejny wypłaci zapomogi rodzinom zabitych oraz poszkodowanym w czasie protestów na kijowskim Majdanie.

Rada Ministrów Ukrainy podjęła na posiedzeniu w czwartek decyzję o przyznaniu pomocy socjalnej w wysokości 294 mln hrywien (równowartość 36 mln złotych) rodzinom zabitych oraz poszkodowanym w czasie protestów na kijowskim Majdanie na przełomie 2013 i 2014 roku.

Jak mówił podczas posiedzenia rządu premier Wołodymyr Hrojsman, pomoc poszkodowanym podczas „Rewolucji Godności”, jak na Ukrainie nazywa się wydarzenia na Majdanie, to „moralny obowiązek”.

Informując o decyzji rządu portal zaxid.net przypomniał, że ukraińskie państwo wspiera finansowo rodziny „majdanowców” już od 2014 roku. Na początku 2017 roku rząd podjął decyzję o podwojeniu wysokości jednorazowych wypłat i powiązaniu ich z wysokością minimum socjalnego dla osób zdolnych do pracy (obecnie 1762 hrywny, około 220 złotych). Rodzinom zabitych wypłacono wówczas 200-krotność tej kwoty, ciężko rannym – 100-krotność. Średnio ranni otrzymali 50-krotność minimum socjalnego a lekko ranni – 15-krotność.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

Kresy.pl / zaxid.net

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply