Przewodniczący ukraińskiego parlamentu spotkał się w piątek z minister obrony Niemiec i powiedział, że Ukraina liczy, że Niemcy przekażą jej okręty podwodne.

Jak podała strona internetowa Rady Najwyższej Ukrainy, przewodniczący ukraińskiego parlamentu Rusłan Stefanczuk podczas piątkowego spotkania z minister obrony Niemiec Christine Lambrecht omówił temat dostaw broni na Ukrainę, w tym niemieckich okrętów podwodnych.

„Nie wykluczam otrzymania okrętów podwodnych z Niemiec, bo jesteśmy gotowi stać się obronną wschodnią granicą całej Europy” – powiedział Stefanczuk.

Szef ukraińskiego parlamentu liczy także, że Ukraina otrzyma od Niemiec system obrony powietrznej krótkiego zasięgu IRIS-T. „Mam nadzieję, że systemy IRIS-T będą mogły jak najszybciej zostać dostarczone na Ukrainę i chronić ukraińskie miasta przed rosyjskimi nalotami i atakami rakietowymi” – mówił Stefanczuk.

Dostawę IRIS-T na Ukrainę zapowiedział w środę w Bundestagu kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Stefanczuk dziękował rządowi niemieckiemu za podjęte już decyzje o przekazaniu ciężkiej broni i podkreślał znaczenie szybkich dostaw nowoczesnej broni.

„To jest kwestia przetrwania Ukrainy jako państwa, kwestia ochrony mojego narodu, kwestia integralności państwa ukraińskiego. Każdy dzień, który mija od momentu podjęcia decyzji do jej realizacji, zabiera najlepszych synów i córki Ukrainy. Toteż dostawy najnowszego sprzętu na Ukrainę to kwestia przyspieszenia naszego wspólnego zwycięstwa” – uważa szef Rady Najwyższej Ukrainy.

Stefanczuk podkreślił, że Ukraina jest gotowa do współpracy z Niemcami w sferze obronnej zarówno dziś, jak i w przyszłości.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy o swoich okrętach podwodnych: To wielka okazja dla Polski

Kresy.pl / rada.gov.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz