Grupę ponad 20 Azjatów usiłujących nielegalnie dostać się na Słowację zatrzymali na Zakarpaciu ukraińscy pogranicznicy. W celu zatrzymania migrantów użyto broni palnej.

Jak podała Państwowa Przygraniczna Służba Ukrainy, do zdarzenia doszło we wtorek rano w pobliżu położonej tuż przy granicy ze Słowacją miejscowości Wielkie Berezne. Patrol strażników granicznych ujawnił tam początkowo 10 cudzoziemców „o azjatyckim wyglądzie” ukrywających się w lesie. Ludzie ci zostali zatrzymani i doprowadzeni do obiektów ukraińskiej straży granicznej.

Na pomoc przybyła grupa reagowania, która w pobliżu miejsca wykrycia poprzedniej dziesiątki wyjawiła kolejnych 14 Azjatów. Łącznie zatrzymano 12 obywateli Bangladeszu, 8 Wietnamczyków, 3 obywateli Sri Lanki i 1 Afgańczyka.

Jak podano, trzy osoby „towarzyszące nielegalnym imigrantom” w trakcie akcji nie chciały podporządkować się poleceniom funkcjonariuszy i wraz z niektórymi migrantami „usiłowały stawiać opór i wykonywać prowokacyjne działania”, próbując zapobiec zatrzymaniu. „Aby zapobiec nielegalnym działaniom, pogranicznicy użyli broni” – podała Państwowa Przygraniczna Służba Ukrainy bez ujawniania dalszych szczegółów.

Czynności poszukiwawcze ukraińskich strażników były kontynuowane. Funkcjonariusze obstawili drogi dojazdowe do granicy i przeszukali Wielkie Berezne w celu ujawnienia ewentualnych kolejnych nielegalnych imigrantów. Trwały też poszukiwania przewodników Azjatów.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy umacniają granicę na Zakarpaciu

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / dpsu.gov.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz