Na granicy obwodu zakarpackiego pojawiły się zasieki z drutu kolczastego. Ukraińska służba pograniczna planuje instalowanie kolejnych zapór.

Na granicy obwodu zakarpackiego i sąsiednich państw pojawiły się zasieki z drutu kolczastego. „Pogranicznicy oddziału mukaczewskiego zainstalowali 7 tysięcy metrów spiralnej zapory odgradzającej. Taka zapora nie wygina się ani nie pęka i chociaż przemytnicy ciągle próbują znaleźć sposoby jej pokonania, znacznie spowalnia to ich bezprawne usiłowania” – komunikat ukraińskiej służby pogranicznej cytuje ukraińska agencja informacyjna UNIAN.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje służba pograniczna zapora z drutu kolczastego to nie jedyny środek techniczny jaki zostanie zainstalowany na granicy państwowej. Mają pojawić się także „mało zauważalne” przeszkody, które UNIAN opisuje jako „spotykacze”, zwalniające ruch na danym odcinku granicy.

Obwód zakarpacki graniczy z Polską, Słowacją, Węgrami i Rumunią. Jest jednym z najbiedniejszych regionów kraju a jego położenie wpływa na rozwój przemytnictwa. Mukaczewo było w 2015 roku miejscem zbrojnych starć między grupą zaangażowaną w przemytniczy proceder i bojówkarzami Prawego Sektora.

16 listopada bieżącego roku doszło do najechania samochodem na naczelnika posterunku służby pogranicznej Diełowoje na Zakarpaciu, przy próbie zatrzymania przemytnika. W wyniku tego major Wadim Bieriezinki odniósł ciężki obrażenia i zmarł w szpitalu. Podejrzanego o spowodowanie jego śmierci 34-letniego mieszkańca miejscowości Rahowo już zatrzymano.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz