Śledztwo dotyczące sobotniej strzelaniny w Mukaczewie na pograniczu ukraińsko-węgiersko-słowackim jest traktowane przez śledczych jako akt terrorystyczny. Lider Prawego Sektora prowadzi bezpośrednie rozmowy z szefem SBU. Do miejscowości przybyli obserwatorzy OBWE.

Ukraińska prokuratura generalna zakwalifikowała wydarzenia w Mukaczewie jako akt terroryzmu, a także utworzenie organizacji przestępczej. Prokurator Generalny Wiktor Szokin zarządził utworzenie specjalnej grupy dochodzeniowej, złożonej z przedstawicieli prokuratury generalnej, SBU i MSW.

Wczoraj do Mukaczewa przybyła grupa obserwatorów OBWE. Miała ona rozmawiać z miejscowymi mieszkańcami, politykami i aktywistami społecznymi na temat strzelaniny.

Z kolei w niedzielę po południu zastępca lidera Prawego Sektora Andrij Tarasenko powiedział, że ich bojownicy wycofali się głęboko w góry. Twierdził, że nie wie ilu ich jest i że w ciągu dnia nie było z nimi kontaktu. Powiedział, że lider neobanderowskiego Prawego Sektora Dmytro Jarosz prowadzi bezpośrednie rozmowy z szefem SBU. Według niego minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow nie jest w nie zaangażowany.

Unian.info / censor.net / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    stona :

    Prosze sie przyjrzec dokladnie samochodowi na ktorym kolesie laduja karabin maszynowy … rejestracja to GKS F191, a obok numerkow bialo czerwoan flaga i literki PL. Samochod wiec jest dosc leciwy ale jednak zarejestrowany w Polsce. Oczywiscie nie oznacza to ze wlascicielem jest Polak z Gdanska ale oznacza to ze zostal w Gdansku zarejestrowany. Robi sie to na rozne sposoby, na slupa albo na znajomego albo zwyczajnie za kase. Mnustwo takich samochodow mozna znalezc we Lwowie ale takze na zakarpaciu widzialem. Fajnie … tak czy siak macki Prawego siegaja do Polski. Nie jest tez wielka tajemnica ze paru Ukraincow z Polski (urodzonych w Polsce), bralo czynny udzial w Majdanowym szale.