Rosjanie przeprowadzili rakietowy ostrzał infrastruktury transportowej w mieście na zapleczu donbaskiego frontu.

W środowy wieczór doszło do rakietowego ostrzału Dniepru. Według ukraińskiego portalu Korrespondent.net, Rosjanie wystrzelili w kierunki miasta dwa pociski, ale jeden z nich miał zostać przechwycony przez ukraińską obronę przeciwpowietrzną. Portal podał enigmatycznie, że drugi pocisk miał trafić w “obiekt kolejowy”.

Agencja informacyjna UNIAN zamieściła na swoim kanale na Telegramie nagranie trafionego przez Rosjan obiektu – nieokreślonego bliżej budynku.

UNIAN przytoczyła słowa prezesa kolei ukraińskich Ołeksandra Kamyszyna, który potwierdził atak – “Wojska rosyjskie nadal precyzyjnie ostrzeliwują infrastrukturę kolejową. Kolejny atak rakietowy na infrastrukturę kolejową w Dnieprze”. Kamyszyn poinformował, że żaden z pracowników kolei nie został poszkodowany w trakcie wieczornego ataku.

Tymczasem na kanałach relacjonujących wojnę rosyjsko-ukraińską pojawiły się nagrania monitoringu sugerujące, że Rosjanie trafili w most na rzece Dniepr.

 

Most ten może mieć duże znaczenie dla ukraińskich sił zbrojnych próbujących w Donbasie powtrzymać ofensywę Rosja. Miasto Dniepr znajduje się na zapleczu donbaskiego frontu.

Czytaj także: AP: W zbombardowanym teatrze w Mariupolu zginęło około 600 osób

korrespondent.net/unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply