Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski podpisał zarządzenie „o niezwłocznych środkach dla stworzenia warunków dla ruchu obywateli i pojazdów transportu samochodowego” do Stanicy Ługańskiej.

W pobliżu Stanicy Ługańskiej znajduje się most na rzece Doniec Północny. Został on wysadzony przez Ukraińców jeszcze w czasie działań bojowych w 2015 r. od tego czasu komunikacji w regionie jest poważnie uszkodzona. Jak podaj ukraiński portal Cenzor.net prezydent zobowiązał sztab sił wojskowych stacjonujących w obwodzie ługańskim do zapewniania „całodobowej ochrony” ekipom wykonującym prace przy odbudowie mostu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zełenski polecił, by jeszcze przed odbudową mostu na rzece stworzono tymczasową przeprawę „w celu stworzenia wygodnych warunków dla ruchu obywateli”. Oprócz tego w zarządzeniu prezydenta Ukrainy znalazło się także polecenie remontu dróg H-21 i T1306, które łączą obszary kontrolowane przez Kijów z terenem kontrolowanym przez nieuznawane „republiki ludowe”.

Prezydent zażądał też od rządu Ukrainy by wypracował procedury, które pozwoliłyby na zorganizowanie punktów kontroli na granicy administracyjnej z „republikami ludowymi” ułatwiających ruch ludzi i towarów z „terenów tymczasowo okupowanych”.

Nowe rozporządzenie Zełenskiego przypomina niedawną deklaracją ministra infrastruktury, Władysława Kryklija, który zapowiedział przywrócenie regularnego transportu publicznego z anektowanym przez Rosję Krymem. Jednak bardzo szybko minister wycofał się ze swojej deklaracji.

censor.net.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz