Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski podpisał zarządzenie „o niezwłocznych środkach dla stworzenia warunków dla ruchu obywateli i pojazdów transportu samochodowego” do Stanicy Ługańskiej.

W pobliżu Stanicy Ługańskiej znajduje się most na rzece Doniec Północny. Został on wysadzony przez Ukraińców jeszcze w czasie działań bojowych w 2015 r. od tego czasu komunikacji w regionie jest poważnie uszkodzona. Jak podaj ukraiński portal Cenzor.net prezydent zobowiązał sztab sił wojskowych stacjonujących w obwodzie ługańskim do zapewniania „całodobowej ochrony” ekipom wykonującym prace przy odbudowie mostu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zełenski polecił, by jeszcze przed odbudową mostu na rzece stworzono tymczasową przeprawę „w celu stworzenia wygodnych warunków dla ruchu obywateli”. Oprócz tego w zarządzeniu prezydenta Ukrainy znalazło się także polecenie remontu dróg H-21 i T1306, które łączą obszary kontrolowane przez Kijów z terenem kontrolowanym przez nieuznawane „republiki ludowe”.

Prezydent zażądał też od rządu Ukrainy by wypracował procedury, które pozwoliłyby na zorganizowanie punktów kontroli na granicy administracyjnej z „republikami ludowymi” ułatwiających ruch ludzi i towarów z „terenów tymczasowo okupowanych”.

Nowe rozporządzenie Zełenskiego przypomina niedawną deklaracją ministra infrastruktury, Władysława Kryklija, który zapowiedział przywrócenie regularnego transportu publicznego z anektowanym przez Rosję Krymem. Jednak bardzo szybko minister wycofał się ze swojej deklaracji.

censor.net.ua/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz