Most drogowy w pobliżu Stanicy Ługańskiej był ostatnią przeprawą przez rzekę Siewierskij Doniec oddzielający na tym odcinku terytorium kontrolowane przez władze Ukrainy od domeny separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej.

W pierwszych relacjach mówiło się o tym, że most został zniszczony w czasie wzajemnych ostrzałów przez obie strony konfliktu, przy czym część mediów ukraińskich oskarżała separatystów o to, że to ich pociski zrujnowały most. Tymczasem we wczorajszej relacji ukraińskiej telewizji poinformowano, że to sami ostrzeliwali most wobec tego „że o 8 rano grupa dywersyjna w składzie ośmiu ludzi forsowała most”.

Według powiązanego z separatystami portalu fakt, że ukraiński dziennikarz mówi o obawie, że separatyści „odremontują most”, świadczy o tym, że to ukraińscy żołnierz wysadzil most. O tym świadczyć mają także realcje lokalnych mieszkańców, którzy widzieli słyszeli silną eksplozję. Nagranie także ilustruje, że most nie został raczej zniszczony przez zwykle pociski artyleryjskie.

rusvesna.su/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz