Chińczycy wyhodowali superświnię

Na jednej z chińskich farm wyhodowano świnię, która waży tyle co niedźwiedź polarny – największy drapieżny ssak. Nowa odmiana ma pomóc walczyć z deficytami na rynku mięsa w Chinach.

Świnia jaką udało się wyhodować w gospodarstwie trzody chlewnej należącym do Pang Conga waży ponad 500 kilogramów. Jak zapowiada rolnik zamierza on nadal prowadzić selekcję hodowlaną tak aby utworzyć całe stado świń-gigantów. Jego gospodarstwo znajduje się w południowo-zachodnim regionie Kuangsi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak komentuje portal Business Insider, epidemia afrykańskiego pomoru świń doprowadziła w ostatnich miesiącach do znacznego spadku pogłowia trzody chlewnej w Chinach. Przy jednoczesnym wzroście spożycia wieprzowiny doprowadziło to do istotnego wzrostu ceny tego rodzaju mięsa, średnio o 50 proc. W niektórych regionach władze lokalne przesunęły na rynek strategiczne zapasy wieprzowiny.

Jak podaje agencja Bloomberg, na swojej superświni Pang Cong może zarobić równowartość około 1400 dolarów, to jest trzykrotność średniego miesięcznego zarobku w Nanningu, stolicy regionu Kuangsi.

Także czołowe chińskie korporacje produkujące żywność, w tym wieprzowinę, Wens Foodstuffs Group Co, Cofco Meat Holdings Ltd. czy Beijing Dabeinong Technology Group Co prowadzą hodowlę mającą na celu zwiększenie masy tuczników. Średnia waga świni w przypadku tych firm wzrosła ze 110 do 140 kilogramów, podał Business Insider.

Czytaj także: W ciągu trzech lat rząd PiS doprowadził do likwidacji 1/3 polskich gospodarstw chlewnych

businessinsider.com.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz