Centrum Strategii Gospodarczej Ukrainy twierdzi, że niewiele ponad połowa ukraińskich uczniów uczęszcza do szkół w swojej ojczyźnie.

Od początku tego roku akademickiego w placówkach oświatowych krajów UE nauczaniem objętych zostało blisko 2,25 mln ukraińskich uczniów. To prawie 43 proc ich ogólnej liczby, jak powiedziała Anna Sahno, członek Grupy Badawczej ds. Polityki Rozwoju Kapitału Ludzkiego Centrum Strategii Gospodarczej (CES). Sahno poinformowała o tym podczas dyskusji w poniedziałek, 19 grudnia, jak napisał portal Korrespondent.net.

Według niej obecnie 7,8 mln Ukraińców zostało zmuszonych do wyjazdu i pozostania w krajach Unii Europejskie. Sahno twierdzi, że 90 proc. wśród uchodźców i migrantów to kobiety i dzieci.

Natomiast 6,5 miliona Ukraińców to osoby wewnętrznie przesiedlone w granicach Ukrain, jednak połowa z nich otrzymała oficjalny status tego rodzaju przesiedleńca. Liczba ta prawie nie zmieniła się od marca.

Ponadto 40 proc. osób wewnętrznie przesiedlonych ma pracę według stanu na grudzień 2022 r., dodała przedstawicielka Centrum

Według przytaczanych przez Korrespodent.net informacji po 24 lutego 2022 r. ponad 12 mln Ukraińców opuściło swój kraj. Spośród nich około 7 milionów mieszka w Unii Europejskiej. Część Ukraińców wyjechała do Rosji.

Na naszym portalu przytaczaliśmy na początku grudnia szacunki, według których od początku wojny z Rosją ponad 14,5 miliona Ukraińców opuściło kraj, z czego co najmniej 11,7 mln przedostało się do krajów Unii Europejskiej.

korrespondent.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply