Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał nowelizację ustawy o statusie weteranów wojny, gwarancjach ich ochrony socjalnej.

Ustawa uznająca członków zbrodniczej UPA za bojowników walczących o wolność Ukrainy i przyznająca im wszystkie prawa weterana została uchwalona 6 grudnia. Nowelizację poparło 236 spośród 326 deputowanych. Jak poinformowała w niedzielę ukraińska agencja informacyjna UNIAN prezydent Ukrainy Petro Poroszenko  w sobotę podpisał ustawę.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Obok członków UPA, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie ludobójstwa Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich, w poczet weteranów walki o niepodległą Ukrainę zostali zaliczeni także członkowie Ukraińskiego Organizacji Wojskowej prowadzącej w latach 20 XX wieku działalność terrorystyczną przeciw Polsce i organizującą działalność szpiegowską na rzecz Niemiec, Karpackiej Siczy – przedwojennej organizacji separatystycznej działającej na Zakarpaciu w latach 1938-1939, zbrojnych oddziałów ludobójczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów przed powstaniem UPA.

Według informacji Ogólnoukraińskiego Bractwa OUN-UPA, na Ukrainie żyło w maju bieżącego roku 1201 byłych członków UPA. Nabywając prawa weterana będą mogli korzystać ze wszystkich świadczeń społecznych i ulg przysługujących tej kategorii ludności. Nowa ustawa nie czyni w tym względzie wyłączeń, na przykład dla osób, które dopuściły się zbrodni wojennych.

unian.net/kresy.pl

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • ProPatria
   ProPatria :

   Niereformowalny, amerykański oszołomie nie masz prawa zabierać głosu o Naszym Narodzie i bohaterach dekując się za oceanem. Może tak wspomniałbyś o „wyczynach” swoich hieroiv z us army np. w Guantanamo ?? Gdziekolwiek wasza „sławna” armia nie wprowadza „demokracji” zostawia tylko zgliszcza, dziesiątki tysięcy zabitych i psychcznie okaleczonych. Pochwal się „bohaterami” światowego pasożyta, w którym żyjesz.

  • Kasper1 :

   @dls Maverick O takie właśnie RELATYWIZOWANIE czyli bezczelne ZAKŁAMYWANIE HISTORII – „Polacy jak Ukraińcy”, „Ukraińcy jak Polacy” chodzi banderowcom ukraińskim. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna bo o ile niektóre oddziały polskiego zbrojnego podziemia oraz aparat bezpieczeństwa Polski „lubelskiej” były oskarżane o zbrodnie i były faktycznie ich sprawcami (w Polsce w latach 1944 – 1952 była wojna domowa) to NIKT z nich I NIGDY nie był sprawcą etnicznego, bestialskiego ludobójstwa.

 1. mark57 :

  Oligarcha Poroszenko z weteranami ludobójcami z upa . Europa chyba oślepła .Ten twór zwany dopiero dwa wieki temu ukrainą ,nigdy nie powinien wejść do UE i NATO .
  Wizyty polityków UE i NATO w Kijowie, a na ulicach pochody w mundurach SS Galizien.
  Wstyd ,gdzie my żyjemy.

  wstyd

  w

  ue

  p