Nietrzeźwy usiłował sforsować polsko-ukraińskie przejście graniczne w Krakowcu [+FOTO]

Szarża kierowcy Renault Laguna zakończyła się dopiero na kolczatce drogowej.

W środę rano na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec doszło do próby sforsowania granicy przez nietrzeźwego kierowcę samochodu Renault Laguna na szwajcarkich numerach. Szarżujące auto zatrzymało się dopiero dzięki drogowej kolczatce. – informuje portal Zaxid.net.

Jak pisze Zaxid.net, Renault Laguna wjechał na przejście graniczne od strony Polski na „wielkiej prędkości” łamiąc szlaban. Kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Według ukraińskiego portalu strażnicy graniczni i policjanci usiłowali zablokować pojazd. Zastosowano środek przymusowego zatrzymania w postaci kolczatki drogowej. W efekcie doszło do przebicia opon samochodu, który zdołał złamać jeszcze jeden szlaban i dopiero wówczas zatrzymał się. Kierowca pojazdu został zatrzymany.

Wstępnie ustalono, że mężczyzna jest cudzoziemcem a jego samochód ma szwajcarską rejestrację. Biorąc pod uwagę stan zatrzymanego może być on pod wpływem narkotyków lub alkoholu. – oświadczono w ukraińskiej straży granicznej.

Ukraińcy nie podali, w jaki sposób szwajcarskie Renault Laguna przedostało się przez polską część przejścia granicznego.

[AKTUALIZACJA 05.09.2018: Jak podała później polska Straż Graniczna, jej funkcjonariusze zaobserwowali pojazd osobowy m-ki Renault Laguna, jak z impetem wjeżdża na nieczynną platformę autostradową, a następnie taranując separatory, barierki i szlaban przekracza granicę na Ukrainę. Następnie, pojazd ten zawrócił i zaczął uciekać z powrotem w stronę Polski autostradą A4. Funkcjonariusze SG podjęli najpierw próbę zatrzymania pojazdu wydając stosowne sygnały, ale ze względu na brak reakcji kierowcy, oddano kilka strzałów ostrzegawczych. Kierujący pojazdem w dalszym ciągu nie reagował, ale przyspieszył i wjechał z dużą prędkością na przejście graniczne w Korczowej. Pokonując zabezpieczenia ominął polską kontrolę graniczną i siłowo wyjechał na Ukrainę].

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w lipcu br. ukraińscy pogranicznicy zatrzymali na przejściu granicznym w Krakowcu obywatela Rumunii, który próbował przemycić na Ukrainę prawie 8 kilogramów substancji do produkcji ecstasy. Była to rekordowa partia psychotropowych tabletek wykryta w przeciągu dwóch ostatnich lat.

CZYTAJ TAKŻE: Ponad 20 granatników z Ukrainy w bagażniku autokaru. Miały trafić do Polski

Kresy.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz