W ciągu ostatnich dwóch lat ukraińscy pogranicznicy nie wykryli tak dużej próby przemytu tabletek psychotropowych.

Ukraińscy pogranicznicy zatrzymali na przejściu granicznym w Krakowcu-Korczowej obywatela Rumunii, który próbował przemycić na Ukrainę prawie 8 kilogramów substancji do produkcji ecstasy. Zlikwidowano tym samym kanał przemytu narkotyków na Ukrainę – podała w środę służba prasowa Państwowej Straży Granicznej Ukrainy (DPSU).

Jak podaje DPSU, jej funkcjonariusze wpadli na trop przemytników jakiś czas temu. Figurantów sprawy wzięto pod obserwację próbując ustalić schemat przemytu narkotyków. 14. lipca br. udało się zatrzymać jedną osobę, która próbowała przewieźć narkotyki przez przejście graniczne w Krakowcu-Korczowej. Jak podkreślono, udało się to dzięki sprawnemu działaniu bazy danych.

Zatrzymany okazał się obywatelem Rumunii, który wjeżdżał na Ukrainę samochodem osobowym marki Audi na litewskiej rejestracji. Jego samochód został wzięty na bok i poddany dogłębnemu sprawdzeniu. Okazało się, że w zbiorniku paliwa miał on ukryte dziewięć polietylenowych woreczków z substancją używaną do wyrobu ecstasy. Przemycane narkotyki ważyły łącznie prawie 7,8 kg.

Zatrzymany Rumun został przekazany Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy w związku z naruszeniem przepisu ukraińskiego kodeksu karnego mówiącego o „przemycie narkotyków, substancji psychotropowych, ich analogów lub prekursorów”.

Jak dowiedział się portal zaxid.net w Państwowej Straży Granicznej Ukrainy, partia ecstasy, którą próbował przemycić obywatel Rumunii, była rekordową wykrytą partią psychotropowych tabletek w przeciągu dwóch ostatnich lat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński pogranicznik oświadczył się „przemytniczce narkotyków” z Wrocławia [+VIDEO]

Kresy.pl / dpsu.gov.ua / zaxid.net

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz