W ciągu ostatnich dwóch lat ukraińscy pogranicznicy nie wykryli tak dużej próby przemytu tabletek psychotropowych.

Ukraińscy pogranicznicy zatrzymali na przejściu granicznym w Krakowcu-Korczowej obywatela Rumunii, który próbował przemycić na Ukrainę prawie 8 kilogramów substancji do produkcji ecstasy. Zlikwidowano tym samym kanał przemytu narkotyków na Ukrainę – podała w środę służba prasowa Państwowej Straży Granicznej Ukrainy (DPSU).

Jak podaje DPSU, jej funkcjonariusze wpadli na trop przemytników jakiś czas temu. Figurantów sprawy wzięto pod obserwację próbując ustalić schemat przemytu narkotyków. 14. lipca br. udało się zatrzymać jedną osobę, która próbowała przewieźć narkotyki przez przejście graniczne w Krakowcu-Korczowej. Jak podkreślono, udało się to dzięki sprawnemu działaniu bazy danych.

Zatrzymany okazał się obywatelem Rumunii, który wjeżdżał na Ukrainę samochodem osobowym marki Audi na litewskiej rejestracji. Jego samochód został wzięty na bok i poddany dogłębnemu sprawdzeniu. Okazało się, że w zbiorniku paliwa miał on ukryte dziewięć polietylenowych woreczków z substancją używaną do wyrobu ecstasy. Przemycane narkotyki ważyły łącznie prawie 7,8 kg.

Zatrzymany Rumun został przekazany Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy w związku z naruszeniem przepisu ukraińskiego kodeksu karnego mówiącego o „przemycie narkotyków, substancji psychotropowych, ich analogów lub prekursorów”.

Jak dowiedział się portal zaxid.net w Państwowej Straży Granicznej Ukrainy, partia ecstasy, którą próbował przemycić obywatel Rumunii, była rekordową wykrytą partią psychotropowych tabletek w przeciągu dwóch ostatnich lat.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński pogranicznik oświadczył się “przemytniczce narkotyków” z Wrocławia [+VIDEO]

Kresy.pl / dpsu.gov.ua / zaxid.net

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply