Strażnicy miejscy i policjanci we Lwowie codziennie muszą kilka razy interweniować w tzw. Przestrzeni Synagog. W związku z tym władze miejskie rozważają ulokowanie na stałe w tym miejscu posterunku straży miejskiej.

Przestrzeń Synagog to ogólnie dostępne miejsce pamięci utworzone w centrum Lwowa w 2016 roku. Znajduje się ono w miejscu po zburzonej przez Niemców w czasie II wojny światowej synagodze „Złota Róża” i żydowskiej szkole. W zamyśle miało być to publiczne miejsce dyskusji i dialogu we Lwowie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jak stwierdziła Lilija Onyszczenko z lwowskiego ratusza, miejsce to jest popularnie uczęszczane przez mieszkańców, „ale oni nie zawsze zachowują się tam, jak należy”. Według niej kamery monitoringu „nie dają rezultatu” i policja oraz Municypalna Warta (straż miejska) muszą tam po kilka razy dziennie interweniować, szczególnie w nocy.

„Proponujemy poprzez dwa kroki jakoś uratować sytuację. Przede wszystkim chcemy zapewnić tam punkt naszej Municypalnej Warty, aby oni zawsze byli na miejscu” – powiedziała Onyszczenko cytowana przez portal Galnet.

Drugim działaniem, które chce podjąć miasto, są roboty remontowo-restauracyjne w Przestrzeni Synagog. „Tu trzeba czyścić i kamień, i metal” – mówiła urzędniczka.

W środę 3 września komitet wykonawczy Rady Miasta Lwowa zdecydował o przeprowadzeniu wymienionych prac. Na ich wykonanie zostanie przeznaczone z miejskiego budżetu 180 tys. hrywien (około 25 tys. złotych).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: We Lwowie rzucono koktajlem Mołotowa w synagogę

Kresy.pl / galnet.fm

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz