Władze obwodu lwowskiego, kierowane przez mianowanego przez prezydenta kraju gubernatora, włączają się w obchody rocznicy powstania dywizji SS Galizien.

Trzy tysiące hrywien może wygrać uczeń, lub student, który zdobędzie pierwsze miejsce w ogłoszonym przez departament oświaty i nauki Lwowskiej Obwodowej Państwowej Administracji (LODA) konkursie rysunków na temat „Ukraińscy ochotnicy w szeregach dywizji Galicja 1943-1945”. Konkurs został ogłoszony jeszcze w marcu, ale przypomniał o nim we wtorek przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Dolinski.

„Jeśli dobrze narysujecie esesmana albo spotkanie Reichsfuehrera Heinricha Himmlera z kadrą dywizji, wygracie nagrodę – 3 tysiące hrywien. Wręczenie nagród odbędzie się 28. kwietnia w czasie marszu poświęconego 75. rocznicy powstania dywizji Waffen SS” – napisał Dolinski na Facebooku.

W konkursie mogą brać udział osoby w wieku od 14 do 18 lat. W sumie zostanie wyłonionych 20 zwycięzców z każdego rejonu obwodu lwowskiego. Otrzymają oni dyplomy, książki, koszulki, a trzech pierwszych nagrody pieniężne w wysokości 1 tys., 2 tys. i 3 tysiące hrywien.

O tym, że państwowe władze obwodu włączają się w obchody rocznicy powstania kolaboranckiej ukraińskiej dywizji SS świadczy także informacja o organizacji wystawy poświęconej tej rocznicy umieszczona na stronie internetowej LODA. „Ponad 80 tysięcy ochotników z Zachodniej Ukrainy zgłosiło się do naboru do dywizji, która w perspektywie miała stać się główną armią niezależnej Ukrainy” – napisano w anonsie.

PRZECZYTAJ: We Lwowie prezentowano mundury i uzbrojenie Waffen-SS Galizien

Przypomnijmy, że marsz, po zakończeniu którego władze LODA planują wręczanie nagród konkursowych, jest organizowany przez ukraińskie partie nacjonalistyczne, w tym Korpus Narodowy związany z neonazistowskim pułkiem Azow.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: pochowano szczątki ukraińskich SS-manów. Gubernator Lwowa: „oni zwyciężyli”

Kresy.pl

Lwów: państwowe władze zorganizowały konkurs dla młodzieży z okazji 75-lecia SS Galizien
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. uvara :

    Gdzie są poprawnie politycznie media zachodnie (łącznie z naszymi tvn-ami i onetami), które grzmią o odradzającym sie antysemityźmie w Polsce przy każdej okazji a siedzą cicho jak mysz pod miotłą gdy w aspirującej do miana bycia częścia cywilizacji zachodniej Ukrainie czci sie nazistowskie organizacje na poziomie państwowym????

  2. jwu :

    Gdzie jest Adamowicz ze swoją świtą ? Oskarżający ONR o faszyzm i ksenofobię,a nie widzący tego co się dzieje pod bokiem Polski ? Gdzie są nasi politycy ,którzy nie reagują na rosnące zagrożenie ze strony banderowców ? Przecież to nie są już tylko incydenty lecz dobrze zaplanowana polityka.