Fontanna przed Teatrem Wielkim we Lwowie nabrała nowego kształtu [+FOTO]

Przed dawnym Teatrem Wielkim we Lwowie (obecnie operą) uruchomiono przebudowaną fontannę – poinformował w czwartek portal Twoje Misto powołując się na służbę prasową rady miasta Lwowa.

Jak widać na zdjęciach opublikowanych przez lwowski Ratusz, fontanna została przebudowana zgodnie z koncepcją firmy projektanckiej 33BY Architecture zaprezentowanej w ubiegłym roku. Pozbawiono ją basenu i woda tryska teraz prosto z chodnika. Strumienie wody są podświetlane i, jak pisze Twoje Misto, fontanna dwa razy dziennie – w południe i o godzinie 18. – odtwarza „kompozycje lwowskich wykonawców”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W efekcie przebudowy fontanna nie będzie już pobierać energii elektrycznej z opery, lecz z ulicy Tyktora (dawnej ulicy św. Stanisława).

Demontaż starej fontanny przed operą rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku. Nową fontannę początkowo planowano uruchomić do Dnia Niepodległości Ukrainy, który przypada 24 sierpnia, lecz później otwarcie przełożono na październik.

Jak pisaliśmy, dzięki nowej fontannie budynek d. Teatru Wielkiego ma stać się bardziej widoczny od strony Wałów Hetmańskich (obecnie Prospekt Swobody). W chłodniejsze dni fontanna będzie wyłączana stając się częścią placu przed operą i umożliwiając odbywanie w tym miejscu różnych imprez bądź postawienie choinki bożonarodzeniowej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rekonstrukcja fontanny jest pomysłem fundacji „Sokar-Błaho” działającej w imieniu firmy „Sokar Ukraina” zależnej od państwowej azerskiej kompanii gazowo-naftowej „Sokar”. Miała ona wyłożyć pieniądze na wszystkie prace związane z przebudową.

Kresy.pl / tvoemisto.tv

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz