Ukraińskie media opublikowały nagranie ataku nożownika na ukraińską policjantkę interweniującą po wypadku drogowym.

Atak na policjantkę miał miejsce jeszcze 13 maja. br., lecz nagranie z kamery umieszczonej na mundurze funkcjonariuszki zostało upublicznione dopiero w ostatnich dniach, podczas rozpatrywania sprawy przez jeden z lwowskich sądów. – podał w piątek portal Zaxid.net.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Para policjantów przyjechała na miejsce zderzenia samochodów skoda octavia i lexus na ulicy Stryjskiej we Lwowie. Podczas interwencji kierowca skody, 42-letni mieszkaniec Zakarpacia, próbował uciec z miejsca wypadku. Zatrzymany przez policjantkę Tetianę Sorokę wyciągnął nóż i zadał jej cios nożem w brzuch. W pościg za nożownikiem rzucił się drugi z funkcjonariuszy, który dla zatrzymania przestępcy użył broni służbowej najpierw oddając strzał w powietrze a potem strzelając mu w nogę. Wszystko nagrała kamera umieszczona na mundurze policjantki.

28-letnia Tetiana Soroka otrzymała cios w wątrobę i mocno się wykrwawiła. Ogłoszono nawet akcję oddawania dla niej krwi. Do szpitala trafił także nożownik, jednak jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Wybuch na jarmarku bożonarodzeniowym we Lwowie. Eksplodowała butla z gazem [+VIDEO/+FOTO]

Kresy.pl / Zaxid.net

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz