Ukraińskie media opublikowały nagranie ataku nożownika na ukraińską policjantkę interweniującą po wypadku drogowym.

Atak na policjantkę miał miejsce jeszcze 13 maja. br., lecz nagranie z kamery umieszczonej na mundurze funkcjonariuszki zostało upublicznione dopiero w ostatnich dniach, podczas rozpatrywania sprawy przez jeden z lwowskich sądów. – podał w piątek portal Zaxid.net.

Para policjantów przyjechała na miejsce zderzenia samochodów skoda octavia i lexus na ulicy Stryjskiej we Lwowie. Podczas interwencji kierowca skody, 42-letni mieszkaniec Zakarpacia, próbował uciec z miejsca wypadku. Zatrzymany przez policjantkę Tetianę Sorokę wyciągnął nóż i zadał jej cios nożem w brzuch. W pościg za nożownikiem rzucił się drugi z funkcjonariuszy, który dla zatrzymania przestępcy użył broni służbowej najpierw oddając strzał w powietrze a potem strzelając mu w nogę. Wszystko nagrała kamera umieszczona na mundurze policjantki.

28-letnia Tetiana Soroka otrzymała cios w wątrobę i mocno się wykrwawiła. Ogłoszono nawet akcję oddawania dla niej krwi. Do szpitala trafił także nożownik, jednak jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wybuch na jarmarku bożonarodzeniowym we Lwowie. Eksplodowała butla z gazem [+VIDEO/+FOTO]

Kresy.pl / Zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz