Uszkodzonej choinki, na której wyłączono światła, nie można naprawić, ponieważ w nocy z piątku na sobotę część amerykańskiego rządu federalnego przestała działać.

Jak podało WJLA, w piątek wieczorem na stanowiącą atrakcję turystyczną Narodową Choinkę stojącą przed Białym Domem wspiął się mężczyzna. Policja przysłała negocjatorów, by skłonić go do zejścia w dół. Ostatecznie mężczyzna wszedł na dół. Motywy jego postępowania nie były znane. Został zabrany do miejscowego szpitala w celu oceny jego zdrowia psychicznego.

W wyniku incydentu drzewo oraz jego oświetlenie zostały uszkodzone. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto dostęp do choinki i odłączono ją od prądu. National Park Service, służba odpowiedzialna za choinkę, oświadczyła, że włączenie świateł na niej będzie możliwe dopiero po ocenie uszkodzeń. Problem w tym, że w nocy z piątku na sobotę część amerykańskiego rządu federalnego przestała działać w związku z brakiem porozumienia w Kongresie USA w sprawie budżetu na przyszły rok. Zamknięto również National Park Service i nie ma komu naprawić uszkodzeń.

W niedzielę dostęp do choinki został przywrócony a firma zewnętrzna testowała jej oświetlenie. Było to możliwe dzięki wpłacie pieniędzy przez jedną z organizacji non-profit, jednak National Park Service nie był pewien, czy środków starczy na całkowitą naprawę. Według NPS więcej będzie wiadomo „w najbliższych dniach”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, Demokraci w Senacie nie chcą poprzeć prowizorium budżetowego, które ma zapewniać finansowanie rządu USA do 8 lutego, przede wszystkim z powodu zapisów dotyczących budowy muru na granicy z Meksykiem, mającego zabezpieczyć kraj przez nielegalną imigracją. Z powodu braku porozumienia nastąpił tzw. częściowy shutdown i rząd federalny został częściowo zawieszony. Dotyczy to resortów bezpieczeństwa kraju, sprawiedliwości, transportu, handlu, zasobów naturalnych, rolnictwa, gospodarki mieszkaniowej i urbanistyki oraz szeregu niezależnych agencji federalnych w tym np. NASA.

Kresy.pl / WJLA

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz