Ukraińskie władze informują o rosyjskim ataku rakietowym na Lwów i obwód lwowski. Ostrzał zdezorganizował ruch pociągów i spowodował brak prądu i wody w niektórych rejonach Lwowa.

Jak podają lokalne lwowskie media powołując się na informacje przekazywane w mediach społecznościowych przez mera Lwowa Andrija Sadowego i szefa administracji wojskowej obwodu lwowskiego Maksyma Kozyckiego, we wtorek wieczorem rosyjskie siły zbrojne dokonały zmasowanego uderzenia rakietowego na Lwów i obwód lwowski.

Alarm przeciwlotniczy trwał w całym obwodzie ponad dwie godziny. Na Lwów rakiety spadły około godziny 20:25 (19:25 w Polsce). W mieście było słychać kilka eksplozji.

Z powodu ostrzału w niektórych rejonach Lwowa nie ma elektryczności.

Ukraińskie Koleje (Ukrzaliznycia) podały, że z powodu ataku doszło do wstrzymania ruchu kolejowego. „Z powodu ostrzału podstacji kolejowych przez wroga, wiele pociągów Ukrzaliznyci będzie kursować z opóźnieniem. W szczególności pociągi zostały zatrzymane przy wjeździe do Lwowa” – napisano w oświadczeniu. Później sprecyzowano, że stoi 13 pociągów, ich czas opóźnienia oszacowano na od 1 do 3 godzin.

Maksym Kozycki wstępnie przekazał w serwisie Telegram, że uszkodzeniu uległy trzy elektryczne podstacje.

Z informacji przekazanych na Twitterze przez mera Lwowa wynika, że brak prądu spowodował także przerwę w dostawach wody. “Dwie przepompownie bez prądu. Przywracamy dostawy wody z alternatywnych źródeł energii elektrycznej” – napisał Sadowy.

Przypomnijmy, że do poprzedniego ataku rakietowego na Lwów doszło 18 kwietnia. Rosyjskie rakiety spadły nie tylko na obiekty o znaczeniu militarnym, ale także na warsztat wymiany opon, w którym zginęło 6 osób.

Kresy.pl / zaxid.net / tvoemisto.tv

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply