Wojska rosyjskie przeprowadziły ostrzał rakietowy – poinformował mer Lwowa Andrij Sadowy. Według wstępnych informacji doszło do pięciu eksplozji, według wstępnych informacji.

Władze Lwowa ogłosiły, że w poniedziałek rano doszło do pięciu eksplozji na terenie miasta. Mer miasta, Andrij Sadowy poinformował na Twitterze, że doszło do ostrzelania Lwowa przez rosyjskie wojska. “Wojska rosyjskie przeprowadziły w poniedziałek rano pięć ataków rakietowych na Lwów”.

“Sześć osób zginęło, a osiem zostało rannych w atakach rakietowych na zachodni Lwów” – powiedział gubernator obwodu Maksym Kozycki.

Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Lesia Wasylenko podała na Twitterze, że Rosjanie wycelowali w stacje kolejowe i magazyny. Zamieściła przy tym zdjęcie, na którym widać gęste kłęby dymu nad miastem.

Jeden z pocisków miał trafić w obiekt cywilny – punkt montażu opon. Uszkodzonych lub zniszczonych zostało około 40 samochodów.

Zobacz też: Pożar magazynów paliwa we Lwowie w wyniku rosyjskiego nalotu [+FOTO/VIDEO]

Jak informowaliśmy, Rosjanie ostrzelali w sobotę rano Lwów, Charków i Kijów. Słychać było kilka eksplozji. Media podają, że zniszczono budynki fabryki pojazdów opancerzonych w Kijowie. We Lwowie zadziałał system obrony przeciwlotniczej. Wstępne informacje sugerowały, że zmarły dwie osoby. Ataki Rosjan miały miejsce także w oblężonym Mariupolu.

Obrona przeciwlotnicza miała zestrzelić nad obwodem lwowskim cztery pociski manewrujące. Wystrzelono je z pokładów rosyjskich myśliwców Su-35. Samoloty miały wystartować z białoruskiej bazy lotniczej w Baranowiczach – podała Ukraińska Prawda.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply