Armia Ukrainy spodziewa się zamiany rosyjskiej taktyki

Masowe rosyjskie ataki rakietowe mogą należeć do przeszłości – uznali ukraińscy wojskowi  w upublicznionym w czwartek oświadczeniu.

Deklaracja taka została wyrażona na konferencji prasowej rzeczniczkę Sił Obrony Południa ukraińskiej armii Natalię Humeniuk. W imieniu ukraińskich wojskowych twierdzi ona, że Rosjanie szukają nowej taktyki ataków na Ukrainę, która będzie, według nich, bardziej skuteczna.

„Twierdzimy, że wielkie ataki rakietowe mogą należeć do przeszłości, a teraz wróg jest na etapie poszukiwania nowych taktyk. Teraz przeciwnik zaczyna rozciągać uderzenia pocisków w czasie. Czasami jest to łączenie uderzeń z morza i powietrza, a także małych partii [dronów] Shahedów” – słowa Humeniuk przytoczyła agencja informacyjna UNIAN.

Według ukraińskich wojskowych Rosjanie mają teraz na celu wyeliminowanie obrony przeciwpowietrznej Ukrainy. Według nich zapasy pocisków Rosjan szybko topnieją i nie są już one znaczne.

Jednocześnie jednak Humeniuk wyraził ocenę, że zdolności militarne Rosji nie zostały jeszcze w pełni zniszczone, stąd Rosjanie mogą szukać nowych metod ataków.

Rosjanie rozpoczęli zmasowane rakietowe i dronowe na całe terytorium Ukrainy po październikowym wysadzeniu przęsła Mostu Krymskiego łączącego półwysep z terytorium Rosji. Masowe ostrzały zniszczyły większość instalacji ukraińskiego systemu energetycznego.

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz