W Rosji rozbił się bombowiec Su-24 [+VIDEO]

Rosyjski bombowiec Su-24 rozbił się pod Permem podczas lotu do bazy remontowej. Piloci zdołali się katapultować.

Jak podaje TASS, do katastrofy doszło w piątek kilka minut po starcie maszyny. Bombowiec leciał do bazy remontowej na zaplanowany remont.

„27 sierpnia, podczas lotu do zakładu naprawy samolotów w celu przeprowadzenia planowych napraw, samolot Su-24 rozbił się 95 km na zachód od Permu. Według doniesień z miejsca piloci zdołali się katapultować” – podał w komunikacie Centralny Okręg Wojskowy.

Samolot rozbił się w terenie zalesionym, w związku z czym na ziemi nie doszło do żadnych zniszczeń.

Na miejsce wysłano helikopter służb poszukiwawczo-ratowniczych. Piloci zostali odnalezieni, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wstępnie stwierdzono, że doznali oni złamań rąk.

Lot został przeprowadzony bez amunicji.

Jak podaje TASS, Su-24 to bombowiec naddźwiękowy konstrukcji radzieckiej o zmiennej geometrii skrzydeł. Produkowany był seryjnie w latach 1971-1993. Jego maksymalna prędkość w locie to 1,7 tys. km/h, zasięg 3,5 tys. km, a pułap 11 km. Różne modyfikacje Su-24 były używane przez Siły Powietrzne ZSRR a później Rosji podczas działań wojennych w Afganistanie, Czeczenii, Gruzji i Syrii.

Przypomnijmy, że 23 sierpnia br. podczas przechodzenia planowych prac remontowych w jednostce wojskowej okręgu Narimanow w obwodzie astrachańskim w Rosji spłonął myśliwiec MiG-29.

Kresy.pl / tass.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply