Lokalne rosyjskie władze po raz kolejny twierdzą, że przygraniczna rosyjska miejscowość została ostrzelana z terytorium Ukrainy.

Gubernator obwodu biełgorodzkiego w Rosji Wiaczesław Gładkow poinformował w niedzielę o ostrzale wsi Sierieda, w wyniku czego jedna osoba cywilna miała zostać ranna. – podaje agencja Interfax. Pociski miały nadlecieć od strony Ukrainy.

„Wieś Sierieda w szebiekinskim okręgu miejskim została ostrzelana z terytorium Ukrainy. Jeden cywil został ranny, został raniony odłamkiem. Otrzyma wszelką niezbędną pomoc medyczną” – napisał Gładkow w serwisie społecznościowym Telegram.

Później gubernator poinformował, że odwiedził rannego w szpitalu, a także wieś, która według niego została ostrzelana. Jak napisał w Telegramie, ranny jest w stanie stabilnym i czuje się dobrze – jego narządy wewnętrzne i kości nie zostały naruszone.

Według Gładkowa mieszkańcy Sieriedy ze względów bezpieczeństwa drugi tydzień mieszkają w budynku sanatorium. “Nie jest bezpiecznie odwiedzać wioskę, więc ustaliliśmy z mieszkańcami, że pozostałe na miejscu zwierzęta domowe przewieziemy teraz do fermy, aby wygodniej było je karmić” – poinformował gubernator obwodu biełgorodzkiego.

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainię lokalne rosyjskie władze regularnie informują o ostrzałach, które mają być dokonywane od strony ukraińskiej granicy. Ostatnio Wiaczesław Gudkow informował o skutkach takiego ostrzału 12 maja. Jak oświadczył, dzień wcześniej we wsi Sołochi zginęła jedna osoba a siedem zostało rannych.

W przygranicznym obwodzie biełgorodzkim, w którym dochodzi do tego rodzaju ostrzałów, przedłużono już obowiązywanie żółtego poziomu alarmu antyterrorystycznego.

Ukraińskie siły zbrojne starają się niszczyć na terenach przygranicznych w Rosji obiekty o znaczeniu strategicznym takiej jak składy paliwa, lotniska czy mosty. Jednak ukraińskie pociski spadały już także na miejscowości zamieszkane wyłącznie przez cywilów.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply