Rosyjskie regiony zaostrzają środki przeciwepidemiczne

Niektóre regiony Federacji Rosyjskiej zaczęły zaostrzać reguły przeciwepidemiczne w związku z nową falą zakażeń.

Rosja znalazła się w obliczu takiego wzrostu zakażeń wirusem SARS CoV-2, że można go nazwać kolejną falą pandemii w tym państwie. W ostatnich dniach odnotowuje się dobowe wskaźniki zarażeń porównywalne z tymi z lutego. Taka sytuacja skłania niektóre regiony Rosji do przywracania kolejnych obostrzeń.

Władze Peterburga, mającego status miasta wydzielonego, nakazały zamknięcie obiektów gastronomiczno-rozrywkowych w godzinach nocnych, od godz. 2 do godz. 6 rano. Zabroniono przeprowadzania imprez w lokalach typu restauracje i kawiarnie. W „północnej stolicy” Rosji zamknięte zostaną wszystkie lokale rozrywkowe poza akwaparkami, oceanariami i klubami fitnessu. W przypadku kin muszą one zmniejszyć liczbę sprzedawanych na seanse biletów z 75 proc. do 50 proc. pojemności sal.

Władze miasta nie zdecydowały się jednak na zamknięcie „stref kibica” zbierających fanów piłki nożnej oglądających mecze na telebimach. Petersburg jest zresztą jednym z miast w których mecze są rozgrywane i pisząca o sprawie agencja informacyjna RIA Nowosti nie podaje by zmieniono zasady dostępności stadionu dla kibiców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Peterburg nie jest jedynym regionem Federacji Rosyjskiej przywracającym obostrzenia. RIA Nowosti wymienia wśród takich regionów Republikę Buriacji, Republikę Mari El, Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny, a także obwody moskiewski, murmański, wołgogradzki i kaliningradzki.

W środę w Rosji odnotowano 13 397 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Zmarło 396 osób chorych na COVID-19.

Mimo, że Rosja była pierwszym państwem, które ogłosiło opracowanie szczepionki przeciwko wirusowi SARS CoV-2 i państwo to jest obecnie jednym z niewielu globalnych producentów szczepionek, które eksportuje na cały świat, wskaźnik wyszczepienia populacji pozostaje w nim stosunkowo niski.

Czytaj także: Rosjanie wykryli wielokrotne mutacje koronawirusa

ria.ru/worldometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz