Roskomnadzor nałożył grzywny na właścicieli największych serwisów społecznościowych za publikację materiałów agitujących nieletnich do udziału w niesankcjonowanych manifestacjach.

Jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti czyli rosyjski urząd kontroli łączności, telekomunikacji i środków masowego przekazu (Roskomnadzor) nałożył kary pieniężne na właścicieli serwisów społecznościowych Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, TikTok, Vkontakte i Odnoklassniki. Kary te wahają się od 800 tys. do 4 mln rubli.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Powodem kary są licznie zamieszczane na tych platformach komunikaty tekstowe i audiowizualne zachęcające do udziału w manifestacjach poparcia dla przebywającego w areszcie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Roskomnadzor oceniał je jako agitowanie nieletnich nastolatków do udziału w niesankcjonowanych zgromadzeniach publicznych. Komunikaty tego rodzaju określił jako sprzeczna z prawem.

„Przypominamy administratorom portali społecznościowych, że w przypadku powtórnego naruszenia prawa suma kary może być zwiększona do jednej dziesiątej całkowitej kwoty rocznych wpływów. Zwracamy się do kierownictwa platform internetowych o powstrzymanie się od rozpowszechniania wezwań do udziału w niedozwolonych wydarzeniach publicznych” – można przeczytać w oświadczeniu Roskomnadzoru.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany 17 stycznia natychmiast po przylocie z Niemiec gdzie przebywał na leczeniu po sierpniowej próbie otrucia do jakiej doszło 20 sierpnia w czasie lotu nad Rosją.

W sobotę w kilkudziesięciu miastach w całej Rosji doszło do manifestacji poparcia dla przebywającego w areszcie Nawalnego.

Czytaj także: Rosyjski urząd przygotował wnioski o ukaranie mediów-zagranicznych agentów

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz