Porażka Polski w Mistrzostwach Europy w siatkówce dała Aleksiejowi Spiridonowi okazję do okazania po raz kolejny niechęci wobec naszego kraju. “Gdzie jest Polska” pytał i pokazywał wulgarny gest.

Reprezentant Rosji w siatkówce Aleksiej Spiridonow nie ustaje w prowokacjach wobec polskich kibiców. Znany z kontrowersyjnych zachowań przyjmujący „Sbornej” kilkakrotnie kpił z „Biało-Czerwonych” podczas zakończonych wczoraj Mistrzostw Europy w siatkówce.

Najpierw kilka dni temu Spiridonow opublikował zdjęcie zrobione podczas końcówki meczu Polska-Słowenia zakończonego porażką „Biało-Czerwonych” 0:3. Na zdjęciu widać niekorzystny dla Polski wynik i środkowy palec Spiridonowa. „Jak się masz, Polsko? Kocham” – brzmiał komentarz rosyjskiego zawodnika.

Spiridonow nie mógł się powstrzymać od złośliwości także po wczorajszym, zwycięskim dla ‘Sbornej” finale. Publikując zdjęcie Siergieja Grankina odbierającego z rąk prezydenta Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej Aleksandara Boricica nagrodę za pierwsze miejsce w turnieju, Spiridonow napisał „Gdzie jest Polska?”. Przypomnijmy, że Polska odpadła z mistrzostw właśnie po przegranej 0:3 ze Słowenią.

Aleksiej Spiridonow nie od dziś słynie z prowokacyjnych zachowań. Trener Brazylii powiedział o nim kiedyś, że „jest chory psychicznie i potrzebuje leczenia”. We wrześniu 2014 roku podczas mistrzostw świata Spiridonow po udanej akcji zrobił gest „rozstrzelania” w stronę polskiej widowni. Wobec Polaków używał obraźliwego określenia „pszeki”. Podczas tego samego turnieju schodząc z parkietu miał także opluć polskiego kibica. Później nazwał Polaków „zgniłym narodem”.

Już dwa lata temu porażka Polski ze Słowenią stała się okazją dla Spiridonowa do szyderstw. Po przegranym przez „Biało-Czerwonych” pojedynku z 1/4 finału mistrzostw Europy rosyjski siatkarz zamieścił na Twitterze dwa wpisy. Najpierw napisał „Koham Poland super match”. Chwilę później: „Polska, Puchar Europy wygląda tak” ze zdjęciem sprzed dwóch lat, na którym zupełnie nagi prezentuje trofeum za mistrzostwo Starego Kontynentu.

CZYTAJ TAKŻE: Poseł PiS o incydencie z udziałem rosyjskiego siatkarza: nie będzie ruski pluł nam w twarz

Kresy.pl / RMF FM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply