Deputowani z wszystkich partii mających reprezentację w Dumie Państwowej podpisali się pod projektem prawa wprowadzającego odpowiedzialność karną za obrażanie weteranów.

Projekt nowelizacji trafił w środę do parlamentarnego Komitetu Tworzenia Państwa i Ustawodawstwa podała agencja informacyjna TASS, która powołała się na jedną z jej autorek, wiceprzewodniczącą Dumy Państwowej z ramienia pro-kremlowskiej Jednej Rosji Irinę Jarowają.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Proponowana w ramach poprawek [do ustawy] odpowiedzialność [karna] już istnieje za rehabilitację nazizmu i pociąga za sobą karę pozbawienia wolności do pięciu lat oraz grzywnę w wysokości do 5 mln rubli. Jednocześnie obowiązuje ogólna zasada, że ​​minimalny próg odpowiedzialności wynosi kara dwóch miesięcy [pozbawienia wolności], a odpowiednią 5 tys. rubli” – powiedział Jarowaja.

TASS podkreśla, że pod projektem nowelizacji podpisali się także prominentni przedstawiciele partii parlamentarnej opozycji nazywanych przez część komentatorów opozycją koncesjonowaną: pierwszy wiceprzewodniczący Dumy z ramienia Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Iwan Mielnikow, członek parlamentarnego Komitetu do Spraw Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Korupcji z ramienia Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Andriej Ługowoj, czy wiceprzewodniczący wspomnianego Komitetu Tworzenia Państwa i Ustawodawstwa z ramienia Sprawiedliwej Rosji Michaił Jemielianow.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Zmiany w ustawodawstwie mają na celu zapobieżenie jakimkolwiek bezprawnym działaniom mającym na celu zaprzeczenie, że nasi przodkowie dokonali wyczynu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, która niezależnie od upływu czasu nie traci na wartości dla wszystkich obywateli Rosji i dla całego świata.” – wytłumaczyła cel proponowanej nowelizacji Jarowaja.

Czytaj także: Putin podpisał ustawę zwiększającą kary za nieposłuszeństwo wobec funkcjonariuszy

tass.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz