Media podały w bieżącym tygodniu, że rosyjska armia przetestowała w Syrii swoje najnowocześniejsze rakiety systemu ziemia-powietrze, S-500.

Informację o teście rosyjskich pocisków mających zwalczać cele w powietrzu podał w czwartek portal rozgłośni radiowej RMF FM. Według portalu do testu nowego systemu broni rakietowej doszło w Syrii. Nie jest jasne czy Rosjanie przeprowadzili tam typowy atak ćwiczebny, czy też zaatakowali prawdziwy cel w ramach działań bojowych, jakie prowadzą w Syrii wspierając siły tego państwa w walce z antyrządowymi ugrupowaniami zbrojnymi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

System S-500 „Prometej” ma zastąpić używany od wielu lat ale ciągle groźny system S-300 oraz wprowadzony niedawno system S-400. Rakiety nowego systemu mają zasięg do 600 km. Umieszczenie tego rodzaju wyrzutni w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim doprowadziłoby do tego, że Rosja uzyskałaby możliwości utrudniania dostępu do niemal całej przestrzeni powietrznej Polski. System ten jest w stanie zwalczać jednocześnie do 10 celów, samolotów lub rakiet przeciwnika.

System S-500 ma trafić na stan rosyjskiej armii w przyszłym roku.

Czytaj także: Robocze negocjacje w sprawie programu jądrowego Korei Północnej zerwane

rmf24.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz