Rosja: mężczyzna przez prawie 30 lat żył ze śrubami zamiast implantów zębów

Chirurdzy z Republikańskiego Szpitala Klinicznego w Ułan Ude w Buriacji w azjatyckiej części Rosji zoperowali pacjenta, który prawie 30 lat przeżył ze śrubami wkręconymi w szczękę zamiast implantów dentystycznych – podała w poniedziałek agencja Interfax powołując się na stronę internetową szpitala.

Według Interfaxu w 1991 roku mężczyzna ten starał się o zainstalowanie protez w miejsce brakujących zębów w dolnej szczęce. Nieznany lekarz wykonał na nim niezwykle ryzykowną operację polegającą na przewierceniu kości szczęki i zainstalowaniu dwóch długich metalowych prętów imitujących tytanowe implanty. Pręty były zamocowane śrubami przykręconymi „do dolnej części szczęki”.

Pacjent przez 27 lat żył z prętami zamiast implantów i postanowił usunąć je dopiero teraz.

Chirurdzy ze szpitala w Ułan Ude byli zszokowani tym, co zobaczyli. Ich zdaniem mężczyzna miał wielkie szczęście, ponieważ lekarz „od siedmiu boleści” (jak nazywa go Interfax) o mało nie uszkodził mu nerwów w dolnej szczęce.

Lekarze z Republikańskiego Szpitala Klinicznego usunęli pacjentowi ze szczęki metalową konstrukcję, która przez prawie 30 lat znacznie wrosła w kość. Obecnie pacjent przygotowuje się do wstawienia rzeczywistych implantów zębów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Przeklinający emeryt gwiazdą rosyjskiego internetu [+VIDEO]

Kresy.pl / Interfax
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz