Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w czwartek w swojej podmoskiewskiej rezydencji w Nowo-Ogariowie z członkami grupy roboczej przygotowującej propozycje zmian w rosyjskiej konstytucji. Putin zaproponował, by w ustawie zasadniczej umieścić definicję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

Jak podają Izwiestia powołując się na TASS, Putin powiedział na spotkaniu, że dopóki będzie prezydentem, w Rosji nie zostaną wprowadzone takie pojęcia jak “rodzic numer jeden” i “rodzic numer dwa”.

“Już to mówiłem publicznie, ale powtórzę: dopóki jestem prezydentem, nie będzie u nas rodzica numer jeden i rodzica numer dwa. Będzie tata i mama” – powiedział Putin. Rosyjski prezydent uznał także za słuszny pomysł zamieszczenia w konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

Podczas dyskusji z członkami grupy Putin poparł wniosek związków zawodowych o wpisanie do konstytucji obowiązkowej indeksacji płac. Sprzeciwił się natomiast postulatowi określenia w niej Rosji jako państwa posiadającego broń jądrową. Umotywował to tym, że mogą pojawić się nowe rodzaje broni, które zastąpią broń jądrową. “Jak mówił jeden ze specjalistów z dziedziny energetyki, epoka kamienia nie skończyła się dlatego, że zabrakło kamieni, tylko dlatego, że pojawiły się nowe technologie” – tłumaczył rosyjski przywódca.

Putin powiedział też na spotkaniu z grupą roboczą, że zmiany w konstytucji powinny zostać zatwierdzone w ogólnorosyjskim referendum, które powinno odbyć się w dzień powszedni, ale ogłoszony wolnym z okazji referendum.

Jak pisaliśmy, ideę zmian w rosyjskiej ustawie zasadniczej Władimir Putin ogłosił 15 stycznia w czasie swojego orędzia do połączonych izb rosyjskiego parlamentu. Grupa robocza do spraw przygotowania poprawek została bardzo szybko sformowana i pierwsze propozycje z jej strony zostały przyjęte już 23 stycznia przez Dumę Państwową w pierwszym czytaniu projektu poprawionej ustawy zasadniczej. Do projektu dodawane są kolejne zmiany, których liczba przekroczyła 100.

CZYTAJ TAKŻE: Patriarcha Cyryl chce odwołania do Boga w rosyjskiej konstytucji

Kresy.pl / iz.ru / TASS / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply