Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w czwartek w swojej podmoskiewskiej rezydencji w Nowo-Ogariowie z członkami grupy roboczej przygotowującej propozycje zmian w rosyjskiej konstytucji. Putin zaproponował, by w ustawie zasadniczej umieścić definicję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

Jak podają Izwiestia powołując się na TASS, Putin powiedział na spotkaniu, że dopóki będzie prezydentem, w Rosji nie zostaną wprowadzone takie pojęcia jak „rodzic numer jeden” i „rodzic numer dwa”.

„Już to mówiłem publicznie, ale powtórzę: dopóki jestem prezydentem, nie będzie u nas rodzica numer jeden i rodzica numer dwa. Będzie tata i mama” – powiedział Putin. Rosyjski prezydent uznał także za słuszny pomysł zamieszczenia w konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

Podczas dyskusji z członkami grupy Putin poparł wniosek związków zawodowych o wpisanie do konstytucji obowiązkowej indeksacji płac. Sprzeciwił się natomiast postulatowi określenia w niej Rosji jako państwa posiadającego broń jądrową. Umotywował to tym, że mogą pojawić się nowe rodzaje broni, które zastąpią broń jądrową. „Jak mówił jeden ze specjalistów z dziedziny energetyki, epoka kamienia nie skończyła się dlatego, że zabrakło kamieni, tylko dlatego, że pojawiły się nowe technologie” – tłumaczył rosyjski przywódca.

Putin powiedział też na spotkaniu z grupą roboczą, że zmiany w konstytucji powinny zostać zatwierdzone w ogólnorosyjskim referendum, które powinno odbyć się w dzień powszedni, ale ogłoszony wolnym z okazji referendum.

Jak pisaliśmy, ideę zmian w rosyjskiej ustawie zasadniczej Władimir Putin ogłosił 15 stycznia w czasie swojego orędzia do połączonych izb rosyjskiego parlamentu. Grupa robocza do spraw przygotowania poprawek została bardzo szybko sformowana i pierwsze propozycje z jej strony zostały przyjęte już 23 stycznia przez Dumę Państwową w pierwszym czytaniu projektu poprawionej ustawy zasadniczej. Do projektu dodawane są kolejne zmiany, których liczba przekroczyła 100.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Patriarcha Cyryl chce odwołania do Boga w rosyjskiej konstytucji

Kresy.pl / iz.ru / TASS / Interfax
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz