Nowa partia socjalnych patriotów na rosyjskiej scenie politycznej

Dotychczasowa parlamentarna partia Sprawiedliwa Rosja zjednoczyła się przed wyborami parlamentarnymi z dwoma mniejszymi ugrupowaniami.

Sprawiedliwa Rosja jest istniejącą od 2006 r. partią systemowej opozycji. Powstała z połączenia nacjonalistycznej partii Ojczyzna, Rosyjskiej Partii Emerytów i Rosyjskiej Partii Życia. Posiada w Dumie Państwowej najmniejszą frakcję złożoną z 23 deputowanych. Teraz działacze partii określającej się jako socjalna i patriotyczna postanowili jednak zmienić formułę z myślą o jesiennych wyborach parlamentarnych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W poniedziałek odbyły się w Moskwie symultaniczne zjazdy działaczy Sprawiedliwej Rosji oraz partii Patrioci Rosji i partii Za prawdę założonej przez znanego pisarza Zachara Prilepina, byłego działacza Partii Narodowo-Bolszewickiej. W czasie zjazdów delegaci podjęli decyzję o zjednoczeniu swoich stronnictw w jedną partię.

Następnie na wspólnym zjeździe zgromadzeni określili partię jaką chcą zarejestrować nazwą „Sprawiedliwa Rosja – Patrioci za prawdę”, a w skrócie „Sprawiedliwa Rosja – Za prawdę”. Pierwszym przewodniczącym nowego „lewicowo-patriotycznego” stronnictwa ma być dotychczasowy lider Sprawiedliwej Rosji Siergiej Mironowo, ale wraz z nim u steru partii staną Prilepin oraz dotychczasowy lider Patriotów Rosji Giennadij Semigin. Delegaci wybrali także szersze prezydium partii oraz jej Radę Centralną w skład której weszło 130 członków w tym trzech współprzewodniczących oraz członkowie prezydium, jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti. Kadencja władz ma wynosić 2,5 roku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Jestem przekonany, że rozpoczęty już proces zjednoczeniowy pozwoli wam z jeszcze większą energią pracować dla dobra ojczyzny i godnie wykazać się w nadchodzących wyborach. Życzę powodzenia!” – portal Svoboda.org zacytował słowa jakie do delegatów zjazdu założycielskiego nowej partii skierował rosyjski prezydent Władimir Putin.

Czytaj także: Rosyjskie protesty – nie rewolucja lecz erozja

ria.ru/svoboda.org/kresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz