W trakcie robót ziemnych na terenie moskiewskiego Kremla znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Bomba została wywieziona przez saperów – poinformował komendant Kremla Siergiej Chlebnikow.

Bombę lotniczą znaleziono w czwartek w Ogrodzie Tajnickim, w miejscu gdzie nie ma żadnych budynków, pod grubą warstwą ziemi. Za czasów carskich znajdowała się tam piwnica do przechowywania żywności. Według Chlebnikowa niewybuchu nikt przedtem nie zauważył, ponieważ wpadła ona do piwnicy, która się zawaliła.

Ogród Tajnicki jest miejscem dostępnym dla turystów, lecz tym razem był on zamknięty z powodu robót ziemnych.

Wezwani do niewybuchu saperzy wykonali wszystkie niezbędne czynności. „Spokojnie, obecnie przedmiot ten jest wywieziony, ewakuowany z terytorium moskiewskiego Kremla i zostanie zlikwidowany” – mówił komendant Kremla na prasowym briefingu.

Zdaniem Chlebnikowa bomba najpewniej pochodziła z czasu II wojny światowej, kiedy w latach 1941-1942 Kreml był bombardowany przez Luftwaffe.  Agencja RIA Nowosti przypomniała, że podczas nalotu z 10-11. sierpnia 1941 roku jedna z bomb upadła tuż przy Baszcie Nikolskiej stojącej przy Placu Czerwonym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: 10 tys. ludzi ewakuowanych z powodu niewybuchu w Białymstoku

Kresy.pl / Interfax / RIA Nowosti / kp.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz